Ялина сербська

Слайд 2

Ялина сербська (Picea omorika) Ялина сербська (Picea omorika) є однією з

Ялина сербська (Picea omorika)

Ялина сербська (Picea omorika) є однією з найбільш

швидкозростаючих видів ялини. У неї струнка вузька крона і ажурні гілки, з загнутими догори кінцями. Щорічний приріст заввишки 35 см, завширшки 15 см. Досягає більше 15-20 м висоти і 3-4 м діаметру крони. Тривалість життя 300 років. Хвоя двоколірна: зверху блискуча темно-зелена, знизу дві помітні білі смужки, складається загальне враження, що дерево з блакитно-зеленою хвоєю. Красу і витонченість цій рослині надають і численні фіолетово-коричневі шишки.
Зимостійка. Відносно димо- і газостійка. Невибаглива до ґрунтових і кліматичних умов. Декоративністю поступається лише ялині колючій. Тіньовитривала, вимоглива до вологості повітря, але переносить сухість краще ялини звичайної. Віддає перевагу свіжим суглинкам.
Слайд 3

Ялина сербська (Picea omorika)

Ялина сербська (Picea omorika)

Слайд 4

Ялина сербська Karel (карел) Ялина сербська Karel (карел) - дуже популярний

Ялина сербська Karel (карел)

Ялина сербська Karel (карел) - дуже популярний сорт.

Не дивлячись на те, що на ринку з'явився не так давно, вже встиг завоювати популярність, у тому числі, у ландшафтних дизайнерів. Карликова форма цієї рослини виростає у висоту не більше 60 см. Діаметр її крони - трохи більше 1 м. Зростає карел досить швидко - до 7 см за рік. Скелетних гілок небагато, але вони сильно гілкуються. Від центрального стовбура гілки розташовуються під різними кутами. Верхні пагони розташовані вгору, а нижні - або горизонтально, або вниз.
Слайд 5

Ялина сербська Karel (карел)

Ялина сербська Karel (карел)

Слайд 6

Ялина сербська Pendula (пендула) Ялина сербська Pendula (пендула) - середньорослий сорт.

Ялина сербська Pendula (пендула)

Ялина сербська Pendula (пендула) - середньорослий сорт. Висота

дерева - не більше 10 м. Діаметр крони теж невеликий - всього 1,5 м. Дуже часто зустрічається викривлений стовбур. Розгалуження густе, скелетних гілок багато. Гілки нерідко огинають стовбур. Часто така будова пагонів стає причиною плакучої форми крони.