Пневматичне керування. Функціональні діаграми, пропорційне керування, електропневматичні системи керування, пневмогідравлічні

Слайд 2

На детальній діаграмі станів, крім рухів двигунів, показані також зв’язки з

На детальній діаграмі станів, крім рухів двигунів, показані також зв’язки з

робочими та керувальними вентилями. В приведеній на рис. системі керування наявність розподільного вентиля дозволяє обійтися без сигнального вентиля з зігненим важелем.
Детальна діаграма станів подається у вигляді таблиці. В першому стовпцеві таблиці нумеруються рядки для полегшення пошуку інформації щодо будь-якого кроку. В наступних стовпцях містяться дані про назву, опис і стан складових елементів. В полях таблиці наносяться функціональні лінії складових елементів та їх взаємозалежності (залежності, пов’язані з керуванням).
Слайд 3

Приклад 1: На основі схеми керування процесом свердлування рис. потрібно пояснити будову діаграми станів:

Приклад 1: На основі схеми керування процесом свердлування рис. потрібно пояснити

будову діаграми станів:
Слайд 4

Слайд 5

Приклад 2: В ливарному цеху виготовляються блоки моторів для легкових автомобілів

Приклад 2:
В ливарному цеху виготовляються блоки моторів для легкових автомобілів (рис.).

Після відливання блоки необхідно очистити і зняти заусенці. Для цього вони подаються стрічковим конвеєром на місце очищення. Перед очищенням блоки прифіксовуються.
Шліфувальний круг монтується на полозках пневматичного лінійного приводу з регулюванням положення. Він проводиться вздовж країв корпусу блока. Завданням регулювання є контроль позицій поворотів і швидкості переміщення круга.
Слайд 6

Приклад – пристрій для згинання. В пристроєві для згинання (рис.) штоки

Приклад – пристрій для згинання. В пристроєві для згинання (рис.) штоки

рушіїв 1A i 2A виконують наступні рухи: 1A+ 2A+ 2A- 1A-. Залежності цих рухів від елементів управління приведені у вигляді діаграми станів. В кінці кроку 1 елемент управління S2 активується рушієм 1A і залишається перемкнутим до кінця кроку 3. Рушій 2A в кінці кроку 2 активує елемент управління S4.

Тобто на початку кроку 3 введені в дію два елементи управління S2 i S4, сигнали яких діють на розподільний вентиль рушія 2A, викликаючи протилежні дії – втягування або висування штока. Отже, сигнал елемента S4 зможе викликати втягування штока двигуна 2А, якщо перед цим був вимкнений сигнал з S2. Таким чином, вирішення цього завдання має бути пов’язане з вимкненням цього сигналу.