Ласкаво просимо в Ромни

Слайд 2

Основні пам’ятки: Святодухівський собор. Святодухівський собор - найстаріший кам'яна будівля міста

Основні пам’ятки:
Святодухівський собор. Святодухівський собор - найстаріший кам'яна будівля міста Ромни.

Розташований в найвищій точці міста - на Базарній площі. Цей видатний пам'ятник архітектури в стилі українського бароко створено в 1738-46 рр. на місці храму, заснованого ще в 1689 р Збереглися фрагменти розписів.
Василівська церква з дзвіницею. Храм Св. Василя входить в комплекс Святодухского собору і, по суті, є його дзвіницею. Після перебудови стала подовженою, безкупольной. Знаходиться на Базарній площі, поруч з ринком і давньоруським городищем. Пам'ятник Т.Г. Шевченко(Перший в Україні повнорозмірний пам'ятник видатному українському поету і громадському діячу Т. Шевченка. Місто Ромни в той час вже знаходився під контролем більшовиків, які активно підтримували культ "поета-революціонера". Скульптура, що зображає Шевченко сидить в задумливою позі, вважається самим "людяним" пам'ятником поетові.
Слайд 3

Пам'ятник А.А.Деревскій. Альтанка 1100-ліття Ромен. Вознесенська церква та дзвіниця. Церква Св.

Пам'ятник А.А.Деревскій.
Альтанка 1100-ліття Ромен.
Вознесенська церква та дзвіниця. Церква Св. Вознесіння побудована

на рубежі XVIII-XIX ст. за межами міського валу, на місці дерев'яного храму, заснованого в 1700 р У 1895 р була прибудована дзвіниця. У 1896 р відкрилася церковно-парафіяльна школа. У радянські часи храм був закритий, будівля використовувалася не за призначенням. Відродження почалося в 1996р.
Пам'ятник свині в центральному парку ( «від вдячних українців»). Перший на Україні пам'ятник «Свині - від вдячних роменців» був встановлено 1 квітня 2000 року в день сміху в місті Ромни Сумської області під час проведення Першого всеукраїнського гумористичного фестивалю «Любителів сала».
Слайд 4

Рекомендуємо відвідати: Краєзнавчий музей в Ромнах. Сьогодні Роменський краєзнавчий музей входить

Рекомендуємо відвідати:

Краєзнавчий музей в Ромнах. Сьогодні Роменський краєзнавчий музей входить до

складу Державного історико-культурного заповідника «Посулля». Обидві будівлі, в яких він розташований - колишні приміщення міського банку, побудованого в 1886 році, нині пам'ятники архітектури.
Парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка.
Алея Героїв ВВВ.