Топ 10 пам'яток АР Крим

Содержание

Слайд 2

Карадаг (Чорна гора) Карадаг (Чорна гора) - найдавніший згаслий вулкан в

Карадаг (Чорна гора)

Карадаг (Чорна гора) - найдавніший згаслий вулкан в

Україні. Унікальний рідкісними зразками флори і фауни, а також фантастичним рельєфом. Карадазький природний заповідник - один з найчистіших заповідників Криму . В ході морської екскурсії можна відвідати численні бухти, гроти і базальтову скелю "Золоті ворота" - один із символів Криму. Існує легенда про "Карадагське чудовисько", що живе в морі біля підніжжя масиву.
Слайд 3

Воронцовський палац Розташований в м. Алупка біля підніжжя гори Ай-Петрі. Побудований

Воронцовський палац

Розташований в м. Алупка біля підніжжя гори Ай-Петрі. Побудований з

діабазу, який добувався неподалік.
З 1956 року в палаці знаходиться музей. При Воронцовському палаці знаходиться парк - пам'ятник садово-паркового мистецтва.
Слайд 4

Эски-Кермен Печерні міста на горі поблизу с.Червоний мак. Побудований в епоху

Эски-Кермен

Печерні міста на горі поблизу с.Червоний мак. Побудований в епоху раннього

середньовіччя (V-VI ст.) Скіфами або готами для захисту Херсонеса від хозар. Перша назва невідомо, нинішнє перекладається з татарської як "стара фортеця".
Особливий інтерес представляє печерний храм Трьох вершників із залишками старовинних фресок. На сусідньому плато знаходиться вежа Киз-Куле (X-XI ст.).
Слайд 5

Климентівський печерний монастир Інкерманський Свято-Климентівський чоловічий монастир - один з діючих

Климентівський печерний монастир

Інкерманський Свято-Климентівський чоловічий монастир - один з діючих

печерних монастирів Криму з древньою історією. За легендою, в 101р. на тутешні каменоломні був засланий з Риму і убитий за християнські проповіді наступник апостола Петра Папа Климент, колишній в кінці I ст. римським єпископом. У скелі знаходиться церква Святої Трійці (1852 г.), де зараз розміщується діючий Свято-Климентівський чоловічий монастир, доступ туристів обмежений.
Слайд 6

Масандрівський винзавод Об'єднання "Массандра" - найбільше виноробне підприємство. Завод заснований в

Масандрівський винзавод

Об'єднання "Массандра" - найбільше виноробне підприємство. Завод заснований в

1894 році князем Л. Голіциним, який був призначений головним виноробом Питомого відомства в Криму і на Кавказі. В даний час колекція налічує близько мільйона пляшок. Серед массандровских вин особливо цінуються "Мускат білий Червоного каменя", "Мускат білий Лівадія", хереси і портвейни. Екскурсійна програма включає відвідування Царського підвалу, Середнього підвалу, Музею виноробства з дегустацією марочних вин.
Слайд 7

Караїмські кенаси Комплекс дивно красивих молитовних будинків - кенас, головний духовний

Караїмські кенаси
Комплекс дивно красивих молитовних будинків - кенас, головний духовний центр

кримських караїмів. Споруджений в нач. XIX ст. після того, як велика громада караїмів переселилася в Євпаторію з печерного міста Чуфут-Кале. Зараз кенаси знову відкриті для віруючих і туристів. Тут розміщений музей караїмської культури і кафе караїмської кухні "Караман".
Слайд 8

Музей Пушкіна "Будинок Рішельє", в якому в 1820 р А. Пушкін

Музей Пушкіна

"Будинок Рішельє", в якому в 1820 р А. Пушкін прожив

три "щасливі тижні" в сім'ї генерала М. Раєвського. Кам'яну двоповерхову будівлю побудовано в 1811 р тодішнім генерал-губернатором Новоросійського краю А. де Рішельє. Офіційне відкриття музею відбулося в 1989 р. Основна експозиція розповідає про перебування Пушкіна в Криму, про його творчість і про історію Південного Берега на початку XIX ст.
Слайд 9

Холм Слави Меморіал на честь героїв, полеглих в роки громадянської та

Холм Слави

Меморіал на честь героїв, полеглих в роки громадянської та

Великої Вітчизняної воєн, відкритий в 1967 р. Поруч - пагорб Дарсан, куди від набережної веде канатна дорога. Звідси відкривається прекрасний вид на місто.
Слайд 10

Поляна казок Унікальний музей казки під відкритим небом розташований в лісі

Поляна казок

Унікальний музей казки під відкритим небом розташований в лісі

на околиці Ялти, біля підніжжя скелі Ставрі-Кая. Всього в музеї "Поляна казок" налічується близько двохсот скульптур, і щороку експозиція поповнюється новими роботами. Зустрічі з маленькими відвідувачами чекають Буратіно і черепаха Тортіла, три поросяти і багато ін. Поруч знаходиться ялтинський зоопарк "Казка".
Слайд 11

Печера Еміне-Баїр-Хосар Заходиться в кілометрі від печери Мармурова. Вперше геологи потрапили

Печера Еміне-Баїр-Хосар


Заходиться в кілометрі від печери Мармурова.
Вперше геологи потрапили

в неї в 1927 р. Згодом відкрито близько 1,5 км залів і галерей, вкритих різнобарвними кальцитовими кристалами - "печерними квітами". У 1994 р печера обладнана для екскурсійного показу. Екскурсія по маршруту довжиною 500 м триває
1 год.