Цікавий світ материка на який я хочу потрапити

Слайд 2

Африка Я хотів би побувати на всіх материках, тому що, природа

Африка

Я хотів би побувати на всіх материках, тому що, природа на

кожному з них зовсім інша і приваблює вона людей своєю різноманітністю і красотою .
Особливо мене здивував материк який називається Африка. Цей материк привабив мене тим, що він є дуже спекотний, його тваринний і рослинний світи є дуже різноманітні.
Слайд 3

Розташування материка А́фрика — другий за площею і населенням материк у

Розташування материка

А́фрика — другий за площею і населенням материк у світі, після Євразії. З площею понад 30 300

000 км², враховуючи прилеглі острови — він займає 5,9 % площі земної поверхні і 20,3 % площі суходолу. А його населення — понад 922 млн (на 2005), становить понад 12 % населення світу.
Африка розташована найбільш централізовано по відношенню до світової системи координат. Її перетинає і нульовий меридіан ( 0 градусів довготи) і екватор ( 0 градусів широти) . Даний материк омивається з 3 сторін океанами, тільки з північної сторони він омивається морем і також має перехід на інший материк.
Слайд 4

Клімат і рельєф материка Більша частина Африки лежить у тропічних зонах

Клімат і рельєф материка

Більша частина Африки лежить у тропічних зонах і тільки північні

та південні окраїни — у субтропічних. Африка — найтепліший з усіх материків, оскільки більша її частина лежить між тропіками у спекотному тепловому поясі. Найвища пересічна місячна (липнева) температура спостерігається в Сахарі (до +40 °C); тут же констатована найвища температура всієї Землі +58 °C. Пересічні липневі температури на південних окраїнах Африки не нижчі за +12 °C, у північній частині Африки +25° — +30 °C. Пересічні січневі температури на Півночі становлять +10 °C, на півдні +30 °C. Розподіл опадів дуже нерівномірний, найбільше (понад 3000 мм) опадів у приекваторіальній зоні (западина Конго, узбережжя Гвінейської затоки). В саванах, де чітко виявлений сухий період, опадів 1000—1300 мм на рік, причому мінімум припадає на зиму. Із збільшенням широти зростає тривалість посушливого періоду в саванах і зменшується кількість опадів. Найменше опадів у центральній частині Сахари і на південно-західному узбережжі Африки (пустеля Наміб). На північних і південних окраїнах Африки більше опадів випадає взимку, літо сухе.

У рельєфі Африки переважають рівнини, плато і плоскогір'я, що лежать на висоті 200—500 м над рівнем моря (39 % площі) і 500—1000 м над рівнем моря (28,1 % площі). Низовини займають лише 9,8 % площі, головним чином уздовж прибережних окраїн. За середньою висотою над рівнем моря (750 м) Африка поступається лише Антарктиді і Євразії. Майже всю Африку на північ від екватора займають рівнини і плато Сахари і Судану, серед яких у центрі Сахари піднімаються нагір'я Ахаггар і Тібесті (гора Емі-Куси, висота 3415 м), у Судані — плато Дарфур (гора Мара, 3088 м). На північному заході над рівнинами Сахари піднімаються Атлаські гори (гораТубкаль, 4165 м), на сході уздовж Червоного моря простягається хребет Етбай (гора Ода, 2259 м). Рівнини Судану з півдня обрамлені Північно-Гвінейською височиною (гора Бинтимані, 1948 м) і плоскогір'ям Азанде; зі сходу над ними піднімається Ефіопське нагір'я (гора Рас-Дашан, 4620 м). Воно круто обривається до западини Афар, де знаходиться найглибша западина Африки (озеро Ассаль, 150 м).

Слайд 5

Тваринний світ Африка відома великими дикими тваринами. Там їх водиться набагато-більше

Тваринний світ

Африка відома великими дикими тваринами. Там їх водиться набагато-більше ніж

на усіх інших континентах.
Чотири з п'яти найбільш швидконогих видів тварин живуть в Африці : Гепард , антилопа гну , лев і антилопа Томпсона. Всі вони можуть бігати зі швидкістю більше 80 км / год , а гепард може розвинути швидкість до 112 км / год.
Африка є домом і для найбільшої « сухопутної » тварини. Африканський слон може досягати ваги від 6 до 7 тонн.