Нейролінгвістичне програмування

Содержание

Слайд 2

Значення НЛП Нейролінгвістичне програмування (НЛП) - напрям у психотерапії та практичній

Значення НЛП

Нейролінгвістичне програмування (НЛП) - напрям у психотерапії та практичній психології

, який не визнається академічною спільнотою.
Являє собою процес моделювання унікальних для кожної людини усвідомлених і неусвідомлених типів поведінки, спрямованих на те, щоб постійно рухатися до все більшого розкриття свого потенціалу.
По суті своїй НЛП - це дослідження нашого мислення, поведінки і мовних можливостей, за допомогою яких ми можемо вибудувати набір ефективних стратегій. Ці стратегії можуть допомогти нам прийняти рішення, побудувати стосунки, почати свій власний бізнес, керувати групами людей, створювати рівновагу у своєму житті.
Слайд 3

Слайд 4

Нейро - це уклад нашого мислення, його характер. Наш світогляд, наші

Нейро - це уклад нашого мислення, його характер. Наш світогляд, наші

стереотипи, що виникли з контакту з навколишнім середовищем і суспільством. Ключ до особистого і ділового успіху знаходиться в першу чергу в нас самих, і вивчення того, яким чином ми думаємо, дозволить нам розкрити наші внутрішні ресурси.
Лінгвістичне - наша мова - невід'ємна частина нашого життя. Спершу, ми не замислюємося, як багато для нас означає мова, зокрема для життя в соціальному середовищі. Навчання розумінню та управління структурою нашої мови відіграє ключову роль у цьому світі, де все більше і більше цінується здатність до спілкування.
Програмування - ми керуємо своїм життям за допомогою певних стратегій. Усвідомлюючи ці стратегії, ми забезпечуємо собі вибір: продовжувати діяти в тому ж ключі або спробувати розвинути наш потенціал нашу особисту ефективність.
Слайд 5

Слайд 6

НЛП, відоме також як «психотерапія нової хвилі», було розроблено в 1960-х

НЛП, відоме також як «психотерапія нової хвилі», було розроблено в 1960-х

- 1970-х роках групою співавторів, незабаром набуло популярності. Провідна роль у створенні належить Річарду Бендлеру (математик) і Джону Гріндеру (лінгвіст).
Своїми попередниками автори вважають Грегорі Бейтсона, Мілтона Еріксона, сучасних нейропсихологів, що займаються розробкою межполушарной асиметрії: права півкуля - образне, ліва півкуля "комп'ютерне",, кібернетиків, в першу чергу - Карлоса Кастанедy.
Слайд 7

Річард Бендлер народився 24 лютого 1950 р в Нью-Джерсі - Американський

Річард Бендлер народився 24 лютого 1950 р в Нью-Джерсі - Американський

письменник, співавтор (разом з Джоном Гріндером) нейролінгвістичного програмування.
Слайд 8

Джон Гріндер (Р. 10 січня 1940) - американський автор, лінгвіст. Будучи

Джон Гріндер (Р. 10 січня 1940) - американський автор, лінгвіст. Будучи

на десять років старше Бендлера, став супервізором в його групі семінарів гештальт терапії. У молодості працював таємним агентом ЦРУ в Німеччині, Італії та Югославії. Він також працював молодшим асистентом професора лінгвістики під керівництвом Грегорі Бейтсон в Кресж Коледж.
Слайд 9

Річард Бендлер і Джон Гріндер пояснюють, що в НЛП втілені ідеї

Річард Бендлер і Джон Гріндер пояснюють, що в НЛП втілені ідеї

про те, що наші карти, або моделі світу є викривленими репрезентаціями, зважаючи на особливості нейрологічного функціонування та обмежень, пов'язаних з ним.
«Інформація про світ виходить рецепторами п'яти почуттів і потім піддається різним нейрологічним і лінгвістичним трансформаціям навіть до того, як ми вперше отримуємо доступ до цієї інформації, що означає, що ми ніколи не переживаємо на досвіді об'єктивну реальність, ще не змінену нашою мовою і нейролога»
Слайд 10

Слайд 11

Грунтуючись на мовних сигналах тіла, зібраних експертними методами під час спостережень

Грунтуючись на мовних сигналах тіла, зібраних експертними методами під час спостережень

декількох психотерапевтів , що практикують НЛП, вважають, що нашу суб'єктивну реальність визначають переконання, сприйняття та поведінку, і, отже, можливо проводити зміни поведінки, трансформувати переконання і лікувати травми .
Техніки, вироблені на основі даних спостережень, описувалися як «терапевтична магія», тоді як саме НЛП описувалося як «дослідження структури суб'єктивного досвіду». Ці твердження грунтуються на принципі, що будь-яка поведінка не виявляється випадково, але має структуру, яку можливо зрозуміти.
НЛП застосовується в цілому ряді сфер діяльності: торгівля, психотерапія, комунікація, освіта, спорт , управління бізнесом, міжособистісні відносини, а також в духовних рухах і при спокушанні. Як серед практиків, так і серед скептично налаштованих людей існує значне розмаїття думок щодо того, що слід вважати НЛП, а що не слід.
Слайд 12

Слайд 13

Область застосування НЛП Під час появи нейролінгвістичного програмування його головним завданням

Область застосування НЛП
Під час появи нейролінгвістичного програмування його головним завданням була

сфера комунікативних та мовних явищ. Згідно з уявленнями нейролінгвістичного програмування наш досвід складається з наших відчуттів і особливостей людини. В системі нейролінгвістичного програмування ні чітких граней того, що можливо пізнати, до того ж вважається, що краще дослідити досвід людини, ніж щось інше.
У результаті цього з'явилося кілька областей застосування нейролінгвістичного програмування:
Слайд 14

різні психологічні явища, такі як фобії; несвідомі феномени: занурення в транс

різні психологічні явища, такі як фобії;
несвідомі феномени: занурення в транс і

інші несвідомі процеси;
в медицині нейролінгвістичне програмування застосовується для управління больовими відчуттями і здоров'ям;
вивчення парапсихологічних явищ: екстрасенси, провісники;
бізнес, в основному використовується при тренінгу персоналу;
повсякденні ситуації, такі як переговори, або ж просто розмова з дитиною;
дослідження духовних станів і переживань людини;
вивчення поведінки людини, а також з'ясування причин різкої зміни його поведінки;
вдосконалення роботи з різними ситуаціями спілкування;
моделювання поведінки деяких відомих особистостей, з метою дізнатися, як повів би себе ця людина в певній ситуації
Слайд 15

Критика Варто зазначити, що НЛП іноді класифікується як паранауковіий напрямок .

Критика
Варто зазначити, що НЛП іноді класифікується як паранауковіий напрямок . Існує

ряд досліджень ефективності НЛП з позитивним результатом, проте велика частина наукових експериментів говорять про неефективність методик НЛП і відсутність у них наукового обгрунтування. Деякі критики висловлюють сумніви в етичності застосування НЛП .
Наукові огляди показують, що НЛП містить ряд фактичних помилок і не дає тих результатів, про які заявляють прихильники даного напрямку. Критики звертають увагу не тільки на відсутність достовірних експериментальних підтверджень ефективності НЛП, але і на характерні псевдонаукові риси, присутні в концепціях напрямку, його назві і застосовуваної термінології .
Слайд 16