Україна — космічна держава

Содержание

Слайд 2

Україна і космос - нероздільні Україна була i лишається космiчною державою.

Україна і космос - нероздільні

Україна була i лишається космiчною державою. Вона

зробила свій внесок у скарбницю світової космічної науки. Зв'язок міцно встановився на зорі космонавтики, і витравити його зараз просто
неможливо. В останні роки діяльність у цій галузі дещо уповільнилась, але, як вважають у Національному космічному агентстві України, зараз
Україна виходить на новий виток в освоєнні космосу.
Слайд 3

Україна - третя у світі держава після Росії та США за

Україна - третя у світі держава після Росії та США за

кількістю запусків космічних ракет- носіїв вітчизняного виробництва. Приймала участь у понад 100 різних космічних програмах.
Слайд 4

Перший поштовх Перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав

Перший поштовх

Перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав українець

- генерал-лейтенант Олександр Засядько, який ще у середині 19 століття розробив цілу серію різних бойових ракет та створив у російській армії ракетну роту. Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос теж був українець - Микола Кибальчич. Пристрій для реактивних польотів Кибальчич розробив у останні дні свого життя - ескіз космічного корабля було видряпало уламком ґудзика на стіні тюремного каземату. Перед самою стратою Кибальчичу вдалося передати папери з розробками реактивного літального апарату адвокатові, але їх вилучила царська “охранка”. Унікальний винахід надовго було поховано в архівах спецслужб...
Слайд 5

НКАУ Сьогодні НКАУ координує роботу більш ніж 40 підприємств - у

НКАУ

Сьогодні НКАУ координує роботу більш ніж 40 підприємств - у тому

числі таких гігантів, як "Південмаш", де виробляються ракети-носії, КБ "Південне" ім. М.Янгеля, де вони проектуються, підприємства "Комунар", "Хартрон", "Укркосмос", "Обрій", "Київський радіозавод", мережа науково- дослідних центрів і інститутів. Всі вони зосереджені в шести географічних пунктах - Києві, Дніпропетровську, Харкові, Львові, Чернігові і Криму. Для керування супутниками в Україні також створений єдиний наземний автоматизований комплекс керування (НАКК), що включає центри керування польотами космічних апаратів, прийому наукової інформації, її опрацювання, контролю навігаційного поля і космічного простору.
Слайд 6

Продукція України Основна продукція, якою можуть похвалитися українські виробники - це

Продукція України

Основна продукція, якою можуть похвалитися українські виробники - це в

першу чергу ракети-носії, що доставляють супутники на орбіту. Їхній спектр широкий - від "космічного пікапа" типу "Циклон-3", що бере на борт 600 кг вантажу, до "ваговика" "Зеніт-3SL", що витягає за межі планети добрих шість тонн. Зараз йдуть роботи над створенням потужної ракети-носія "Циклон-4" із високоточною системою керування і збільшеного запасу палива, із наступного року їх планується запускати по одиниць у рік.
Слайд 7

Цікавий той факт, що українська космічна галузь спроможна виготовляти далеко не

Цікавий той факт, що українська космічна галузь спроможна виготовляти далеко не

лише транспорт - ракети-носії. Якщо авіаційне бортове устаткування вітчизняного виробництва не завжди відповідає міжнародним нормам, то в космосі - інша картина, і досвід у наших виробників уже є. Україна спроможна виготовляти устаткування для потреб космосу. Так, покладене на нас завдання по розробці і виробництву систем керування космічними апаратами "Компарус" для МКС (міжнародна космічна станція)"Альфа" виконали на сто відсотків.Апаратура радіоуправління (вона являє собою чотирьохконтейнерний варіант, два з яких - наші, а два контейнери -російські) зараз відмінно діє в службових модулях МКС "Зоря" і "Зірка" безпосередньо на орбіті.
Слайд 8

Сучасний етап 29 жовтня 2014 ракета-носій «Antares» з космічною вантажівкою «Cygnus»,

Сучасний етап

29 жовтня 2014 ракета-носій «Antares» з космічною вантажівкою «Cygnus»,

який повинен був доставити понад дві тонни вантажу до МКС, вибухнула в момент старту на космодромі Воллопс на атлантичному узбережжі США. Перший ступінь ракети, що вибухнула-носія «Antares» була розроблена КБ «Південне» . Слідом за цим, США прийняли рішення призупинити співпрацю з ВО «Південмаш» за проектом «Антарес» 27 січня 2015 екс-президент України Л. Д. Кучма виступив із заявою, що в разі закриття ВО «Південмаш» Україна може втратити статус космічної держави .
Слайд 9

У травні 2015 колектив державного підприємства «Південмаш» попросив українську владу ліквідувати

У травні 2015 колектив державного підприємства «Південмаш» попросив українську владу ліквідувати

ракетобудування в країні, або вжити невідкладних заходів щодо забезпечення підприємства держзамовленням.
21 травня 2015 була затверджена космічна програма України на період до 2022 року, відповідно до якої в 2015-2022 рр. планується запуск шести космічних апаратів ( "Либідь", "Либідь-2", "Січ-2-1", "Січ-2М", "Січ-3" і "Іоносат").
7 серпня 2015 керівництво ДКАУ повідомило про намір створити космічний центр "Південний" шляхом поетапного об'єднання двох існуючих підприємств ( "Південний машинобудівний завод" і КБ "Південне")"для подолання кризової ситуації".