Презентация на тему "Первісні музичні інструменти" - презентации по Истории скачать бесплатно

Слайд 2

Сопілка Сопілка – народний інструмент, що отримав широке розповсюдження серед українців

Сопілка

Сопілка – народний інструмент, що отримав широке розповсюдження серед українців

ще в епоху Київської Русі. За способом видобування звуків вона належить до найдавніших духових інструментів. Зустрічаємо згадки про цей інструмент в стародавніх літописах східних слов’ян ХІ ст. Ці інструменти були діатонічними, послуговували до вигравання співів і до танців, в репертуарі присутні „пастуші епічні пісні” (ХІV – ХVІІст.)
Слайд 3

Кобза-бандура Кобза-бандура належить до струнно-щипкових інструментів, що існував у східних слов’ян

Кобза-бандура

Кобза-бандура належить до струнно-щипкових інструментів, що існував у східних слов’ян ще

в докиївську добу. Про це свідчать історичні пам’ятки стародавньої культури, фрески Києво-Софійського собору (1037 рік). Перші зразки цього старовинного українського інструмента були технічно обмеженими, діатонічними, з малою кількістю струн. До ХХ століття бандура як ансамблевий інструмент не використовувалась. І тільки в ХХ столітті завдяки удосконаленню конструкції інструмента співаки-бандуристи почали збиратися у гурти.
Слайд 4

Цимбали Цимбали – стародавній народний інструмент, що належить до групи струнно-ударних.

Цимбали

Цимбали – стародавній народний інструмент, що належить до групи струнно-ударних. Найбільшого

розповсюдження в Україні цимбали отримали в ХVІІ – ХVІІІ ст. Процес удосконалення цимбалів, концертні виступи перших ансамблів дали поштовх до створення системи навчання гри на цимбалах, відкриття класів в багатьох містах України .
Слайд 5

Баян Баян належить до роду язичкових клавішно-пневматичних інструментів. Він являє собою

Баян

Баян належить до роду язичкових клавішно-пневматичних інструментів. Він являє собою один

з видів гармонік, перші зразки яких були створені в 1829 році австрійським майстром-конструктором. Вперше баян як специфічна конструкція гармоніки, що являла собою повний набір хроматичного басо-акордового акомпанементу в лівій клавіатурі, а також наявністю хроматичного темперованого звукоряду в правій клавіатурі з’явився в Західній Європі в 90-х роках ХІХ століття.
Слайд 6

Домра Домра належить до струннощипкових інструментів. Вона отримала розповсюдження та популярність

Домра

Домра належить до струннощипкових інструментів. Вона отримала розповсюдження та популярність

в Україні на початку ХХ століття. Домра відома слов’янським племенам ще в докиївську добу. Перші відомості про цей інструмент з назвою „домра” знаходимо в документах ХVІ століття. І звичайно на зміну домрі, як її фольклорна паралель, приходить балабайка, яка стала „символом” російської музичної традиції.