Голонасінні рослини

Слайд 2

Тис ягідний- це червоне дерево

Тис ягідний- це червоне дерево

Слайд 3

Середня тривалість життя дерева: 2000-3000 років.

Середня тривалість життя дерева: 2000-3000 років.

Слайд 4

Батьківщина тиса ягідного: південна і центральна Європа.

Батьківщина тиса ягідного:  південна і центральна Європа.

Слайд 5

Факт 1 Тис ягідний (лат. Taxus baccata) - медленнорастущее дерево родини

Факт 1

Тис ягідний (лат. Taxus baccata) - медленнорастущее дерево родини Тисових,

що відрізняється великою тривалістю життя. Іноді його називають тис європейський або червоне дерево. Відомі випадки, коли ці рослини доживали до 4000 років. Дерево-рекордсмен мало 28 м і діаметр стовбура 4 м.
Слайд 6

Факт 2 Тис ягідний був майже повністю винищений людиною через свою

Факт 2

Тис ягідний був майже повністю винищений людиною через свою дуже

міцною і практично вічної деревини. Здавна відомі сильні бактерицидні властивості червоного дерева - його деревина здатна вбивати навіть мікроорганізми, що знаходяться в повітрі. Якщо в будинку хоча б стельові балки виконані з тиса, житло надійно захищене від будь хвороботворної інфекції, а під час масових епідемій це було як не можна актуальне. У Стародавньому Єгипті тисовую деревину використовували для виготовлення саркофагів, в деяких країнах нею платив данину феодалам. В'язкість матеріалу дозволяла використовувати його в якості основи для луків.
Слайд 7

Факт 3 Кора, листя і деревина тиса ягідного містять алкалоїд таксин,

Факт 3

Кора, листя і деревина тиса ягідного містять алкалоїд таксин, відповідно,

отруйні для людини і багатьох тварин. Причому з віком токсичність отрут тільки посилюється. Раніше вважалося, що якщо подати людині вино в кубку, виготовленому з тисового деревини, він може загинути. Також було широко поширена думка про небезпеку крони цих дерев - існувала думка, що якщо заснути в тіні тисового дерева, можна не прокинутися. Пізніше з'ясувалося, що це помилка. Для людини 100 г листя вважається смертельною дозою, 500 г листя може занапастити кобила. Але, наприклад, олені і зайці поїдають тисовую кору і листки без шкоди для свого організму. Часто амулети з червоного дерева використовували як оберіг від нечистої сили.
Слайд 8

Факт 4 Крім того, опис декоративних якостей тиса ягідного говорить про

Факт 4

Крім того, опис декоративних якостей тиса ягідного говорить про його

великої цінності як паркового дерева. Ці рослини часто використовувалися для будівництва лабіринтів у французьких садах, у Версалі донині збереглися великі тисові решітки і баскеты.
Слайд 9

Тис ягідний буває різних видів

Тис ягідний буває різних видів