Проект на тему Першозвіри

Слайд 2

Клас Ссавці поділяють на два підкласи: Першозвірі та Справжні звірі. Тварини,

 
Клас Ссавці поділяють на два підкласи: Першозвірі та Справжні звірі. Тварини,

що належать до цих підкласів, різняться характером розмноження і способом виношування потомства
До підкласу Першозвірі належать тварини, яких ссавцями можна назвати тільки із застереженням. Доцільніше вважати їх проміжною ланкою між плазунами та ссавцями. Вони поєднують у собі ознаки плазунів, ссавців і навіть птахів. 
Слайд 3

Особливості Основною особливістю цього підкласу є успадковані від рептилій яйцеродіння та

Особливості

Основною особливістю цього підкласу є успадковані від рептилій яйцеродіння та наявність

клоаки. Ці звірі, неначе птахи, зігрівають яйця теплом власного тіла. Температура тіла першозвірів нестала і порівняно невисока (+25—26 С). У них, як у всіх ссавців, наявний волосяний покрив тіла. Молочні залози самок не мають сосків, а тому молоко витікає безпосередньо на черево, де його злизує маля. У першозвірів чотирикамерне серце і два кола кровообігу.
Слайд 4

Качконiс Качконіс зовні не схожий на жодну живу істоту. Не випадково

Качконiс

 

Качконіс зовні не схожий на жодну живу істоту. Не випадково в

первісному опису качконоса назвали «твариною-амфібією з роду кротів». Витягнута носова частина морди качконоса, що нагадує дзьоб качки, густа шерсть, перетинчасті лапи і плаский хвіст роблять його дивовижною істотою. Вкрита особливою шкірою, морда тварини виконує функцію органа дотику. 
Слайд 5

Ехидна Єхидна схожа на їжака, але в неї дуже видовжена і

Ехидна

Єхидна схожа на їжака, але в неї дуже видовжена і вузька

морда, яка чимось нагадує зігнутий пташиний дзьоб. Лапи мають довгі кігті. Крім звичайного волосяного покриву, тіло єхидни вкрите гострими довгими голками. У разі небезпеки звір згортається в клубок, наче їжак. Єхидна не має зубів, а їжу — мурашок і термітів — добуває за допомогою видовженого липучого язика. Самка виношує своє єдине яйце у сумці на череві. Досі невідомо, як саме єхидна кладе яйце в сумку (и лапи такі незграбні, що ними цього зробити неможливо). Маля, що вилупилося з яйця, деякий час перебуває в сумці й живиться материнським молоком.