Шкала електромагнітних хвиль

Содержание

Слайд 2

Шкала електромагнітних хвиль являє собою безперервну послідовність частот і довжин електромагнітних

Шкала електромагнітних хвиль являє собою безперервну послідовність частот і довжин електромагнітних

випромінювань, які є розповсюджується в просторі змінним магнітним полем.
Теорія електромагнітних явищ Джеймса Максвелла дозволила встановити, що в природі існують електромагнітні хвилі різних довжин.
Слайд 3

Радіохвилі Радіохвилі - це електромагнітні коливання, що поширюються в просторі зі

Радіохвилі

Радіохвилі - це електромагнітні коливання, що поширюються в просторі зі швидкістю

світла (300 000 км / сек).
Радіохвилі передають через простір енергію, що випромінюється генератором електромагнітних коливань. А народжуються вони при зміні електричного поля, наприклад, коли через провідник проходить змінний електричний струм або коли через простір проскакують іскри, тобто ряд швидко наступних один за одним імпульсів струму.
Слайд 4

Радиохвиля

Радиохвиля

Слайд 5

Розподіл спектра Радіохвилі (радіочастоти), які використовуються в радіотехніці, займають область, або

Розподіл спектра

Радіохвилі (радіочастоти), які використовуються в радіотехніці, займають область, або більш

науково - спектр від 10 000 м (30 кГц) до 0.1 мм (3 000 ГГц). Це тільки частина великого спектра електромагнітних хвиль. За радіохвилями (за зменшенням довжині) слідують теплові або інфрачервоні промені. Після них йде вузьку ділянку хвиль видимого світла, далі - спектр ультрафіолетових, рентгенівських і гамма променів - все це електромагнітні коливання однієї природи, що відрізняються тільки довжиною хвилі і, отже, частотою. Хоча весь спектр розбитий на області, кордони між ними намічені умовно. Області випливають безупинно одна за одною, переходять одна в іншу, а в деяких випадках перекриваються. Міжнародними угодами весь спектр радіохвиль, що застосовуються в радіозв'язку, розбитий на діапазони:
Слайд 6

Слайд 7

Але ці діапазони досить великі і, в свою чергу, розбитий на

Але ці діапазони досить великі і, в свою чергу, розбитий на

ділянки, куди входять так звані радіомовні і телевізійні діапазони, діапазони для наземної і авіаційної, космічної та морського зв'язку, для передачі даних і медицини, для радіолокації і радіонавігації і т.д. Кожній радіослужбі виділено свою ділянку діапазону або фіксовані частоти.
Слайд 8

Слайд 9

Інфрачервоне випромінювання Інфрачервоне випромінювання - це частина спектру випромінювання Сонця, яка

Інфрачервоне випромінювання

Інфрачервоне випромінювання - це частина спектру випромінювання Сонця, яка безпосередньо

примикає до червоної частини видимої області спектра і яка має здатність нагрівати більшість предметів.
Людське око не в змозі бачити в цій частині спектру, але ми можемо відчувати тепло. Як відомо, будь-який об'єкт, чия температура перевищує (- 273) градусів Цельсія випромінює, а спектр його випромінювання визначається тільки його температурою і випромінювальною здатністю. Інфрачервоне випромінювання має дві важливі характеристики: довжину хвилі (частоту) випромінювання та інтенсивність.
Слайд 10

Слайд 11

Інфрачервоні промені абсолютно безпечні для організму людини на відміну від рентгенівських,

Інфрачервоні промені абсолютно безпечні для організму людини на відміну від рентгенівських,

ультрафіолетових або НВЧ.
В інфрачервоному спектрі є область з довжинами хвиль приблизно від 7 до 14 мкм (так звана довгохвильова частина інфрачервоного діапазону), що надає на організм людини по - справжньому унікально. Ця частина інфрачервоного випромінювання відповідає випромінюванню самого людського тіла з максимумом на довжині хвилі близько 10 мкм. Тому будь-яке зовнішнє випромінювання з такими довжинами хвиль наш організм сприймає як «своє» Самий відомий природне джерело інфрачервоних променів на нашій Землі - це Сонце, а найвідоміший на Русі штучне джерело довгохвильових інфрачервоних променів - це російська піч, і кожна людина обов'язково перевіряла на собі їх благотворний вплив.
Слайд 12

Використання ІФ(інфрачервоні) діоди і фотодіоди повсюдно застосовуються в пультах дистанційного управління,

Використання
ІФ(інфрачервоні) діоди і фотодіоди повсюдно застосовуються в пультах дистанційного управління, системах

автоматики, охоронних системах і т. П. Вони не відволікають увагу людини в силу своєї невидимості. Інфрачервоні випромінювачі застосовують у промисловості для сушіння лакофарбових поверхностей.Положітельним побічним ефектом так само є стерилізація харчових продуктів, збільшення стійкості до корозії покриваються фарбами поверхонь. Недоліком же є істотно більша нерівномірність нагріву, що в ряді технологічних процесів абсолютно неприйнятно. Особливістю застосування ІК-випромінювання в харчовій промисловості є можливість проникнення електромагнітної хвилі в такі капілярно-пористі продукти, як зерно, крупа, борошно і т. П. На глибину до 7 мм. Ця величина залежить від характеру поверхні, структури, властивостей матеріалу і частотної характеристики випромінювання. Електромагнітна хвиля певного частотного діапазону надає не тільки термічне, а й біологічний вплив на продукт, сприяє прискоренню біохімічних перетворень в біологічних полімерах (крохмаль, білок, ліпіди).
Слайд 13

Також інфрачервоне випромінювання використовується в лікуванні.

Також інфрачервоне випромінювання використовується в лікуванні.

Слайд 14

Інфрачервоні масажери

Інфрачервоні масажери

Слайд 15

Инфракрасная сауна

Инфракрасная сауна

Слайд 16

Що ж таке ультрафіолет? Ультрафіолетове випромінювання - це невидиме оком електромагнітне

Що ж таке ультрафіолет?

            Ультрафіолетове випромінювання - це невидиме оком електромагнітне

випромінювання, що займає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 100-380 нанометрів.
Вся область ультрафіолетового випромінювання (або UV) умовно ділиться на ближню (l = 200-380 нм) і далеку, або вакуумну (l = 100-200 нм); причому остання назва обумовлена тим, що випромінювання цієї ділянки сильно поглинається повітрям і його дослідження проводять за допомогою вакуумних спектральних приладів.
Слайд 17

Ультрафіолет

Ультрафіолет

Слайд 18

Основним джерелом ультрафіолетового випромінювання є Сонце, хоча деякі джерела штучного освітлення

Основним джерелом ультрафіолетового випромінювання є Сонце, хоча деякі джерела штучного освітлення

також мають в своєму спектрі ультрафіолетову складову, крім того, воно виникає і при проведенні газозварювальних робіт. Близький діапазон UV-променів, в свою чергу, підрозділяється на три складові - UVA, UVB та UVC, різняться за своїм впливом на організм людини.
Слайд 19

Сонце

Сонце

Слайд 20

Вплив на людину Очі відчувають вплив всього досить широкого УФ-діапазону випромінювання.

Вплив на людину

Очі відчувають вплив всього досить широкого УФ-діапазону випромінювання. Його

короткохвильова частина поглинається рогівкою, яка може бути пошкоджена при тривалому впливі випромінювання хвиль з l = 290-310 нм. Зі збільшенням довжин хвиль ультрафіолету зростає глибина його проникнення всередину очі, причому більшу частину цього випромінювання поглинає кришталик.
Слайд 21

Хрусталик глаза человека является великолепным фильтром, созданным природой для защиты внутренних

Хрусталик глаза человека является великолепным фильтром, созданным природой для защиты внутренних

структур глаза. Он поглощает УФ-излучение в диапазоне от 300 до 400 нм, оберегая сетчатку от воздействия потенциально опасных длин волн. Тем не менее при долговременном регулярном воздействии ультрафиолета развиваются повреждения самого хрусталика, с годами он становится желто-коричневым, мутным и в целом - непригодным к функционированию по назначению (то есть образуется катаракта). В этом случае назначается операция по удалению катаракты.
Слайд 22

Слайд 23

Захисні функції організму У природних умовах слідом за еритемою розвивається пігментація

Захисні функції організму
У природних умовах слідом за еритемою розвивається пігментація шкіри

- загар. Спектральний максимум пігментації (340 нм) не збігається ні з одним з піків ерітемной чутливості. Тому, підбираючи джерело випромінювання можна викликати пігментацію без еритеми і навпаки.
Слайд 24

Негативний вплив ультрафіолетового опромінення гострі, викликані великою дозою опромінення, отриманої за

Негативний вплив ультрафіолетового опромінення

гострі, викликані великою дозою опромінення, отриманої за

короткий час (наприклад, сонячний опік або гострі фотодерматози). Вони відбуваються переважно за рахунок променів УФ-В, енергія яких багаторазово перевершує енергію променів УФ-А.
 відстрочені, викликані тривалим опроміненням помірними (суберітемних) дозами (наприклад, до таких пошкоджень відносяться фотостаріння, новоутворення шкіри, деякі фотодерматити). Вони виникають переважно за рахунок променів спектру А, які несуть меншу енергію, але здатні глибше проникати в шкіру, і їх інтенсивність мало змінюється протягом дня і практично не залежить від пори року. Як правило, цей тип ушкоджень - результат впливу продуктів вільнорадикальних реакцій.
Слайд 25

Основні заходи безпеки і протипоказання до використання терапевтичного УФ-опромінення. Перед використанням

Основні заходи безпеки і протипоказання до використання терапевтичного УФ-опромінення.

Перед використанням УФ-опромінення

від штучних джерел необхідно відвідати лікаря з метою підбору та встановлення мінімальної еритемних дози (ПЕД), яка є суто індивідуальним параметром для кожної людини. ??
Якщо після першого сеансу виявиться яка-небудь несприятлива реакція, подальше використання УФ-опромінення не рекомендується.
Слайд 26

Вертикальный турбо-солярій

Вертикальный турбо-солярій