Чехія. Політична структура Чехії

Содержание

Слайд 2

Чехія знаходится в центральній Європі та не має виходу до моря.

Чехія знаходится в центральній Європі та не має виходу до моря.

Межує з Польщею на півночі, Німеччиною на північно-заході і заході, Австрією на півдні і Словаччиною на сході.
Столиця Чехії — місто Прага.
Площа становить 78 866 тис. кв. км.
Грошова одиниця- крона.
Слайд 3

Політична структура Чехії Чехія є парламентською республікою. Голова держави - президент,

Політична структура Чехії

Чехія є парламентською республікою. Голова держави - президент, що

обирається на п'ять років.
Законодавча влада представлена парламентом, що складається з двох палат: Палати депутатів (обирається на чотири роки) і Сенату (обирається на 6 років).
Виконавчу владу здійснює уряд на чолі з прем'єр-міністром.
Слайд 4

Державні символи: державний прапор великий державний герб малий державний герб штандарт президента державна печатка

Державні символи:

державний прапор

великий державний герб

малий державний герб

штандарт

президента

державна печатка

Слайд 5

Рельєф і природні особливості : В рельєфі країни можна виділити дві

Рельєф і природні особливості :

В рельєфі країни можна виділити дві основні зони: Чеський

масив (гори на заході країни), і Чесько-Моравську (височина на сході).
Клімат Чехії досить м'який, з рисами морського та континентального, що визначається географічним положенням країни і формується переважно під впливом повітряних мас, що рухаються з Атлантичного океану. Літо тепле, з середньою температурою повітря +20 ° C, зима прохолодна, похмура і волога, з середньою температурою -5 ° C.
Слайд 6

Чисельність населення Чехії дорівнює 10,5 мільйонів чоловік. В етнічному складі переважають

Чисельність населення Чехії дорівнює 10,5 мільйонів чоловік. В етнічному складі переважають чехи

(90,4%), решта населення складають словаки, поляки, німці, угорці, цигани, євреї, українці та ін.
Державна мова - чеська.
За віросповіданням 39,8% населення атеїсти, 39,2% - католики, 4,6% - протестанти, 3% - православні, решта 13,4% - прихильники інших релігій.
Слайд 7

Провідна галузь чеської економіки - промисловість. В період соціалізму в країні

Провідна галузь чеської економіки - промисловість. В період соціалізму в країні

була проведена значна реконструкція старих індустріальних районів і створено нові галузі промисловості. Створення значної кількості нових підприємств у поєднанні з реконструкцією діючих, зумовило значне посилення кооперації промислових підприємств не тільки в межах традиційно економічних районів, водночас у загальнодержавному обсязі. Таким чином сформувався Остравсько-Карвінський район, машинобудування агломерації Праги, Брно, Пльзеня, електроенергетичного і хімічного комплексу Північної Чехії.
Чеська економіка має необхідне забезпечення енергетичними ресурсами. Основу енергетики формують теплоелектростанції, частка електроенергії яких становить 90% від всієї створюваної в державі енергії. Зменшення запасів вугілля зумовлює ширше використання атомної енергії.
Швидкими темпами розвивається в Чехії хімічна промисловість. Розвиток цієї галузі ускладнюється недостатнім забезпеченням або відсутністю багатьох видів сировини, недостатнім забезпеченням енергією. Основні центри хімічної промисловості в Чехії зосереджені в Центральній і Північній Чехії.
Традиційно високими темпами розвивається чеська легка промисловість - текстильна, скляна і взуттєва.
Сьогодні чеська текстильна промисловість випускає широкий асортимент тканин на основі натуральних волокон (шерсть, льон, бавовна), штучних волокон (віскозний шовк, поліамідні і поліефірні волокна), а також так званих змішаних тканин, що виготовляються з комбінування синтетичних і натуральних волокон.
Слайд 8

Сільське господарство Що стосується сільського господарства, то частка його продукту у

Сільське господарство

Що стосується сільського господарства, то частка його продукту у ВВП

країни менше 2%. Клімат Чехії, її географічне положення надає сприятливу дію на вирощування різних фруктових, овочевих, зернових культур, а також для розведення домашньої худоби та птиці. Основні зернові культури - пшениця, жито, ячмінь, овес. Також тут отримують хороші врожаї картоплі, цукрових буряків. У Південній Моравії розташовуються величезні виноградники, з яких роблять вина, популярні далеко за межами Чехії. Що стосується тваринництва, то тут переважає вирощування свиней, великої рогатої худоби і птиці. Попит на біле м'ясо збільшив обсяги вирощених птахів (курей, індиків, качок і гусей) в місцевих фермерських господарствах.
Слайд 9

Взаємовідносини з Україною З проголошенням 1 січня 1993 р. незалежності ЧР

Взаємовідносини з Україною

З проголошенням 1 січня 1993 р. незалежності ЧР характер

і зміст українсько-чеських міждержавних відносин почав набувати нових обрисів. На початкових етапах в українсько-чеському співробітництві Україна віддавала перевагу політичній співпраці, а Чехія - торговельно-економічній. Дипломатичні відносини між Україною та новоутвореною Чеською Республікою встановлені у січні 1993 р. Особливо динамічно українсько-чеські контакти почали розвиватися після того, як 26 квітня 1995 р. був підписаний Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною та Чеською Республікою. На 1999 р. склався комплекс дружніх і партнерських відносин двох країн, що у 2000-2003 рр. виявився у широкомасштабному торговельно-економічному співробітництві. У ці роки відносини між країнами були достатньо активними, але не безпроблемними. Уже в 2000 р. ЧР, відповідно до вимоги ЄС, заявила про денонсацію Договору про безвізовий режим для громадян України, а в 2003 р. денонсувала ще чотири угоди про: співпрацю в сільському господарстві; економічне і науково-технічне співробітництво; торговельні відносини; співпрацю в галузі ветеринарної медицини. Це посилило політичну складову в співробітництві двох країн.