Мерлін Монро

Слайд 2

Справжнє ім'я Мерилі́н Монро́ (англ. Marilyn Monroe, справжнє ім'я: Норма Джин

Справжнє ім'я

Мерилі́н Монро́ (англ. Marilyn Monroe, справжнє ім'я: Норма Джин Мортенсен

(Бейкер), англ. Norma Jeane Mortensen Baker, нар. 1 червня 1926, Лос-Анджелес—† 5 серпня 1962) — американська кіноактриса, співачка, модель, секс-символ 1950-х.
Слайд 3

Батьки Норма Джин Бейкер — дочка Гледіс Монро Бейкер і Мартіна

Батьки

Норма Джин Бейкер — дочка Гледіс Монро Бейкер і Мартіна Мортенсона, але

на час народження вони вже були розлучені й батьківство викликає сумніви. Протягом усього свого життя Мерилін Монро заперечувала, що Мортенсен був її батьком. Вона сказала, що в дитинстві їй показали фотографію чоловіка, котрого Гледіс назвала її батьком — Чарльза Стенлі Гіффорда
Слайд 4

Легенда Легенда стверджує, що Норму Джин назвали на честь двох великих

Легенда

Легенда стверджує, що Норму Джин назвали на честь двох великих

актрис того часу: Норми Талмадж і Джин Гарлоу. Мати актриси, Гледіс, працювала в кінолабораторії і захоплювалася та з великою увагою розглядала кадри з Нормою Толмедж, зіркою німого кіно. Згодом, коли у Гледіс народилася дівчинка, вона вирішила назвати дитину на честь улюбленої актриси. Проте своє друге ім'я Норма Джин отримала не на честь голлівудської діви Джин Гарлоу — на момент народження дівчинки актриса називалася Харлін Карпентер: Джин Гарлоу вона стала тільки 1928-го, коли Нормі Джин було два роки
Слайд 5

Особисте життя Монро була одружена тричі. Її першим чоловіком був Джеймс

Особисте життя

Монро була одружена тричі. Її першим чоловіком був Джеймс Догерті,

другим — бейсбольна зірка Джо Ді Маджіо, третім — драматург Артур Міллер, який написав для неї сценарій серйозного фільму «Неприкаяні» (англ. Misfits, 1961), що й став останньою її роботою.
У січні 1954 року Мерилін вийшла заміж за бейсболіста Джо Ді Маджіо. Цей шлюб протримався всього 9 місяців. Проте Ді Маджо і надалі піклувався про Мерилін і намагався підтримувати її морально. Після весілля з Ді Маджо кіностудія «20th Century Fox» запросила її знятися в мюзиклі «Нема кращого бізнесу, ніж шоу-бізнес».
Слайд 6

Міжнародний успіх У середині 1950-х навчалася в акторській студії у Нью-Йорку

Міжнародний успіх

У середині 1950-х навчалася в акторській студії у Нью-Йорку — це

допомогло їй розвити акторську майстерність і розкрити драматичне дарування у фільмах «Автобусна зупинка» (англ. Bus Stop, 1956), «Принц і статистка» (англ. The Prince and the Showgirl, 1957).
У березні 1954 року Мерилін отримала нагороду «Найпопулярніша актриса», а в січні 1955 року вона оголосила про створення власної корпорації «Мерилін Монро Продакшнс», в якій була президентом і власником контрольного пакету акцій.
Слайд 7

Останні фільми За підтримки Міллера, Монро повертається в Голлівуд і в

Останні фільми

За підтримки Міллера, Монро повертається в Голлівуд і в серпні

1958 року отримує головну роль у комедії «У джазі тільки дівчата» (англ. Some Like It Hot). Цей фільм мав приголомшливий успіх: він був номінований на шість нагород «Оскар», а сама Мерилін отримала нагороду «Золотий глобус» у номінації Найкраща жіноча роль (комедія або мюзикл). Монро знялася також у комедії «Займемося коханням» (англ. Let's Make Love, 1960).
Слайд 8

Смерть Мерилін Монро померла 5 серпня 1962 року в Брентвуді (Каліфорнія).

Смерть

Мерилін Монро померла 5 серпня 1962 року в Брентвуді (Каліфорнія).
За першою,

офіційною версією, згідно з патологоанатомічним протоколом доктора Томаса Ноґучі (Thomas Noguchi), причиною смерті стало «передозування снодійного» пентобарбіталу у взаємодії з таблетками хлоралгідрату. Розтин показав, що покійна була здорова. У посвідці про смерть записано: «Ймовірно, самогубство».