Вокальна музика

Слайд 2

Вокальна музика - це музика, що призначена для виконання голосом. Через

Вокальна музика - це музика, що призначена для виконання голосом. Через

спів людина може передати настрої, емоції, почуття і переживання, змалювати мелодію (навколишній світ). Провідна роль у вокальній музиці належить мелодії в якій зосереджена головна думка твору, виражена сутність музичного образу. Мелодія вокального твору може виконуватися із супроводом або без нього. Під час слухання вокальної музики, ми сприймаємо водночас красу поетичного слова, вокальної мелодії та її інструментального супроводу. Деякі твори - вокалізи - виконуються без слів. Пісня - найдавніший за походженням вид музичного мистецтва. Задовго до того як почалася розвиватися професійна музика у парних піснях склалися яскраві музично-поетичні образи, що правдиво і переконливо відображало життя людей.
Слайд 3

ВІДОМІ УКРАЇНСЬКІ СПІВАКИ Марселла Зембріх Марія Сокіл Павло Кармалюк Соломія Крушельницька

ВІДОМІ УКРАЇНСЬКІ СПІВАКИ

Марселла Зембріх

Марія Сокіл

Павло Кармалюк

Соломія Крушельницька

Слайд 4

Соломі́я Амвро́сіївна Крушельни́цька — українська оперна співачка, педагог. За життя Соломія

Соломі́я Амвро́сіївна Крушельни́цька — українська оперна співачка, педагог. За життя Соломія

Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Батерфляй». Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.
Слайд 5

17 лютого 1904 року в міланському театрі «Ла Скала» Джакомо Пуччіні

17 лютого 1904 року в міланському театрі «Ла Скала» Джакомо Пуччіні

представив свою нову оперу «Мадам Баттерфляй». Ще ніколи композитор не був так упевнений в успіху… але глядачі оперу обурено освистали. Славетний маестро почувався розчавленим. Друзі вмовили Пуччіні переробити свій твір, а на головну партію запросити Соломію Крушельницьку. 29 травня — на сцені театру «Ґранде» в Брешії відбулася прем'єра оновленої «Мадам Баттерфляй», цього разу — тріумфальна. Публіка сім разів викликала акторів і композитора на сцену. Після вистави, зворушений і вдячний, Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».
Слайд 6