Свято Успіння Богородиці

Слайд 2

(15 серпня за старим стилем) Однією з особливостей свята Успіння Пресвятої

(15 серпня за старим стилем) Однією з особливостей свята Успіння Пресвятої Богородиці

є те, що його очолює пост. Успенський піст не дуже тривалий – з 14 по 27 серпня, проте за суворістю він поступається тільки Великого посту. Встановлений він у честь Пресвятої Богородиці, Яка протягом всієї своєї життя старанно постила і молилася Богу.

СВЯТО УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ

Слайд 3

Молитва на свято Успіння Богородиці

Молитва на свято Успіння Богородиці

Слайд 4

Зображення на іконі Душа Пречистої зображується у вигляді дитини у білих

Зображення на іконі

Душа Пречистої зображується у вигляді дитини у білих завісах.

З боків від ложа, праворуч і ліворуч, розташовані заплакані дружини й апостоли. На деяких іконах поруч з ложем Богородиці також пишуться фігури майбутніх перед Нею ангелів. Праворуч від ложа (в ногах біля Божої Матері) пишеться святий апостол Павло, а зліва – святий Петро. У верхній частині образу ще раз зображені фігури апостолів, які сидять («подорожують») на хмарах. Також розташовані вгорі ширяли в небі ангели. Все це символізує Царство Небесне.
Вознесіння Богородиці зображується в центрі верхній частині ікони Успіння. Тут Матір Божа пишеться в колі (за традицією – в блакитному) Слави Божої, який з двох сторін підтримують ангели летять
Слайд 5

СВЯТО Успіння Пресвятої Богородиці - це свято Її смерті. У джерелах,

СВЯТО

Успіння Пресвятої Богородиці - це свято Її смерті. У джерелах, що

містять ті чи інші відомості про літургійної практики стародавньої грецької Церкви, перші достовірні відомості про свято Успіння зустрічаються з кінця VI століття. В усякому разі саме правив тоді імператор Маврикій (592-602) зробив це торжество загальноцерковною. У ряді помісних церков Успіння спочатку святкувалося 18 січня. Можливо, що саме імператор Маврикій приурочив його вперше до 15 серпня - дня своєї перемоги над персами.
Слайд 6

На свято Успіння Божої Матері богослужіння відбувається на блакитних (Богородичних) священичих

На свято Успіння Божої Матері богослужіння відбувається на блакитних (Богородичних) священичих

вбраннях.
Чинопослідування служби свята міститься у місячній минее - у серпневому томі.
Святкове богослужіння відбувається у вигляді урочистого всеношної з літією. На наступний ранок - в самий день Успіння - служиться Божественна Літургія. На третій день, як вже зазначалося вище, здійснюється чин поховання плащаниці. Ця плащаниця подібна до тієї плащаниці Христа, яку можна бачити в православних храмах на Страсної седмиці, однак, вона зображає вже не Бога, але що лежить у гробі Богоматір. За зразком утрені Великої Суботи (чиненої увечері в п'ятницю на Страсному) перед успенським похованням плащаниці прочитуються "похвали", присвячені Богородиці та Її Успінню. Потім відбувається урочисте поводження з плащаницею навколо храму.

НАЙВАЖЛИВІШІ РИСИ БОГОСЛУЖІННЯ

Слайд 7

СЮЖЕТ УСПІННЯ ВЕЛЬМИ ПОПУЛЯРНИМ В УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДІ, ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ВЕЛИКА

СЮЖЕТ УСПІННЯ ВЕЛЬМИ ПОПУЛЯРНИМ В УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДІ, ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ВЕЛИКА

КІЛЬКІСТЬ ІКОН ТА ЦЕРКОВ, ПРИСВЯЧЕНИХ ЦЬОМУ ПРАЗНИКУ.