Электр өрісі, электр өрісінің кернеулігі

Содержание

Слайд 2

Ойлау деңгейлері Білу Түсіну Қолдану Бағалау критерийлері -электр өрісінің күштік сипаттамасының

Ойлау деңгейлері
Білу
Түсіну
Қолдану
Бағалау критерийлері
-электр өрісінің күштік сипаттамасының мағынасын түсінеді
-формуласын қолданып есептер шығарады
-күштік

сызықтар арқылы электр өрісін графикалық түрде бейнелей алады
Құндылықтарға баулу
Тұрмыста, техникада, энергетикада электр өрісінің қолданылу аясын кеңейту арқылы мамандық таңдауға бағыт бағдар беру.
Слайд 3

Тілдік мақсаттар Электр өрісі кернеулігінің анықтамасын ауызша айта алады.Терминдер: электроскоп, электр

Тілдік
мақсаттар

Электр өрісі кернеулігінің анықтамасын ауызша айта алады.Терминдер: электроскоп, электр өрісінің

кернеулігі
Диалогқа қажетті сөз тіркестері:
Электр өрісінің күштік сипаттамасы ...
Күш сызықтарының қасиеттері ...

Пәнаралық байланыс

Математика – есептер шығару (амалдар қолдану);
Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау.

Алдынғы
білім

Оқушылар элементар заряд, нуктелік зарядтың және өзара әрекеттесу күштің өлшем бірліктерін, Кулон заңы формуласын біледі

Слайд 4

Сабақтың басы Психологиялық көңіл-күй Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру Топқа бөлу: «Түстер терапиясы»

Сабақтың басы

Психологиялық көңіл-күй
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру

Топқа бөлу:
«Түстер терапиясы» әдісі арқылы топқа бөлу.Әр

топ өздеріне қойылған сұрақтар арқылы топ аттарын анықтайды.
Ой қозғау:
Әр топ бір біріне 3 сұрақ қою арқылы оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін тексереді

Бағалау:
Дұрыс толық жауапқа 5 баллдан

Слайд 5

Сабақтың ортасы Бағалау: “Басбармақ әдісі Жаңа сабақ бойынша мәлімет беру «А,В,С»

Сабақтың ортасы

Бағалау: “Басбармақ әдісі

Жаңа сабақ бойынша мәлімет беру

«А,В,С» әдісі (жұптық жұмыс.Тапсыма-2)
А

- сұрақ қояды,В - жауап береді,С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.
Оқушылар осы сұрақтарға ауызша, жазбаша жауап береді.

«Физикалық эстафета» әдісі (жеке жұмыс.Тапсырма-3)
Топтағы оқушылар ретімен біреуі берілгенін, екіншісі ХБЖ-ға келтіреді, үшіншісі формуласын жазады, төртіншісі есептеулер жүргізеді

«Еркін ізденіс стратегиясы»әдісі
Шығармашылық тапсырма

«Жарайсың», «Керемет» сөздері арқылы өзара бағалайды.

Слайд 6

Сабақтың соңы Бағалау: Стикерлер арқылы «Артығын алып таста» әдісі Тақырыпқа байланысты

Сабақтың соңы
Бағалау: Стикерлер арқылы

«Артығын алып таста» әдісі
Тақырыпқа байланысты
  сөздердің

ішінен артығын тап

Кері байланыс.«Бағдаршам» әдісі
Парақтар тақырыпты түсінгенін көрсету үшін пайдалануға болады (мысалы, қызыл
түс =БАРЛЫҒЫ, сары түс =КӨБІ, жасыл түс=КЕЙБІРІ).

Слайд 7

Сабақтың соңы Рефлексия “Білім ағашы” Жасыл түс– түсіндім. Сары түс –

Сабақтың соңы

Рефлексия “Білім ағашы”
Жасыл түс– түсіндім.
Сары түс – орташа
Қызыл

түс – түсінбедім

Оқушылар жасыл, сары қызыл түсті жабыспалы стикерлер ді ағашқа жабыстырады