Ресурсозабезпеченість країн світу

Слайд 2

План Поняття ресурсозабезпеченості. Розміщення родовищ паливних ресурсів . Розміщення родовищ рудних ресурсів Розміщення родовищ нерудних копалин.

План

Поняття ресурсозабезпеченості.
Розміщення родовищ паливних ресурсів .
Розміщення родовищ рудних ресурсів
Розміщення родовищ нерудних

копалин.
Слайд 3

Ресурсозабезпеченість -співвідношення між розмірами запасів природних ресурсів і обсягами їх використання;

Ресурсозабезпеченість -співвідношення між розмірами запасів природних ресурсів і обсягами їх

використання; виражається кількістю років, на яку вистачить певного ресурсу, або його запасами із розрахунку на душу населення.
Слайд 4

Паливні ресурси завжди мають осадове походження. У світі відомо 3,6 тис.

Паливні ресурси завжди мають осадове походження. У світі відомо 3,6 тис. вугільних

басейнів. Із загальних запасів 60% припадає на кам'яне і 40% — на буре вугілля. Понад 90% усіх запасів міститься в північній півкулі. На Азію припадає 3/5 світових запасів, на Північну Америку — 1/4. У трьох країнах — Росії, США, КНР зосереджено 80% запасів вугілля. Значні родовища вугілля є в Німеччині, Великобританії, Канаді, ПАР. У світі розвідано понад 600 нафтогазоносних басейнів. У країнах Близького й Середнього Сходу зосереджено більшеполовини світових розвіданих запасів нафти. Значні запаси є також у Південно-Східній Азії, на півночі Африки та Південної Америки, на шельфі Північного моря та Мексиканської затоки, у Сибіру.
Слайд 5

Мінеральні ресурси є основою для розвитку головної сфери матеріального виробництва —

Мінеральні ресурси є основою для розвитку головної сфери матеріального виробництва —

промисловості. Більшість їх видів належить до вичерпних та невідновних. Протягом тривалого періоду, від епохи середньовіччя до промислових революцій XVIII-XIX ст., основу мінерально-сировинної бази людства становили переважно руди металів, а саме: мідь, золото, залізо, срібло, олово, свинець, ртуть. Крім того, досить великий попит був на виробне та коштовне каміння. З середини XX ст. у зв’язку з розвитком науково-технічного прогресу мінерально-сировинна база значно розширилася. Символами нашого часу стали алюміній, титан, кобальт, берилій, літій та інші речовини, без яких неможливо уявити розвиток найсучасніших виробництв. Сьогодні використовують понад 200 видів мінеральної сировини, в тому числі в Україні — близько 50. За господарським призначенням корисні копалини поділяють на паливно-енергетичні, руди металів, хімічні, технічну та будівельну сировину. За походженням вони бувають магматичними, осадовими та метаморфічними, тому їх розміщення тісно пов’язане з будовою земної кори.
Слайд 6

Закономірності поширення мінеральних ресурсів. До щитів давніх платформ приурочені родовища гірських

Закономірності поширення мінеральних ресурсів. До щитів давніх платформ приурочені родовища гірських

порід переважно магматичного походження: залізні руди, руди деяких кольорових металів, алмази, граніт. У чохлах давніх та молодих платформ є великі запаси порід осадового походження: нафти, природного газу, вугілля, кухонної та калійної солей тощо. У поясах складчастості містяться запаси мінеральних ресурсів переважно магматичного походження: руди більшості кольорових металів, самородна сірка. В передгірних прогинах у шарах осадових порід знаходять нафту, природний газ, солі.