Хмарні технології (віддалена обробка та зберігання даних)

Содержание

Слайд 2

Хмарні технології — це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання

Хмарні технології — це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання

даних.

Термінологія

Хмара — це деякий ЦОД (дата-центр, сервер) або їх мережа, де зберігаються дані та програми, що з'єднуются з користувачами через Інтернет.

Хмарні технології дозволяють споживачам використовувати програми без установки і доступу до особистих файлів з будь-якого комп'ютера, що має доступ в Інтернет.

Слайд 3

Історія Концепція хмарних обчислень з'явилася ще в 1960 році, коли американський

Історія

Концепція хмарних обчислень з'явилася ще в 1960 році, коли американський учений,

фахівець з теорії ЕОМ Джон Маккарті (John McCarthy) висловив припущення, що коли-небудь комп'ютерні обчислення стануть надаватися подібно комунальним послугам (public utility). Розповсюдження мереж з високою потужністю, низька вартість комп'ютерів і пристроїв зберігання даних, а також широке впровадження віртуалізації, сервіс-орієнтованої архітектури привели до величезного зростання хмарних обчислень. Кінцеві користувачі можуть не перейматися роботою обладнання технологічної інфраструктури «в хмарі», яка їх підтримує. Аналогією обчислювальних «хмар» зі звичного життя можуть служити електростанції. Хоча домовласник може купити електрогенератор і піклуватися про його справність самостійно, більшість людей вважає за краще отримувати енергію від централізованих постачальників.
Слайд 4

Майже всі сучасні характеристики хмарних обчислень, порівняння їх з електроенергетикою та

Майже всі сучасні характеристики хмарних обчислень, порівняння їх з електроенергетикою та

використання приватних, публічних та громадських моделей були представлені Дугласом Паркхілом (Douglas Parkhill) в книзі «The Challenge of the Computer Utility», в 1966 році. Згідно інших джерел, хмарні обчислення беруть початок з 1950-х років, коли вчений Херб Грош (Herb Grosch) стверджував, що весь світ буде працювати на терміналах, якими керують близько 15 великих центрів обробки даних.

Сам термін «хмара» походить з телефонії, тому що телекомунікаційні компанії, які до 1990-х років пропонували в основному виділені схеми передачі «точка-точка», почали пропонувати віртуальні приватні мережі (VPN), з порівняною якістю обслуговування, але при набагато менших витратах. Премикаючи трафік для оптимального використання каналів вони мали змогу ефективніше використовувати мережу. Символ хмари був використаний для позначення розмежування між користувачем іпостачальником.

Слайд 5

Ключову роль в розвитку хмарних обчислень зіграв Amazon, модернізувавши свої центри

Ключову роль в розвитку хмарних обчислень зіграв Amazon, модернізувавши свої центри обробки

даних, які, як і більшість комп'ютерних мереж в один момент часу використовують лише 10 % своєї потужності, заради забезпечення надійності при стрибку навантаження. Дізнавшись, що нова хмарна архітектура забезпечує значне внутрішнє підвищення ефективності, Amazon почав нові дослідження в галузі розвитку продуктів для забезпечення хмарних обчислень для зовнішніх клієнтів, і запустив Amazon Web Service (AWS) на основі розподілених обчислень в 2006 році.

На початку 2008 року Eucalyptus став першою API-сумісною платформою з відкритим кодом для розгортання приватної хмари. На початку 2008 року OpenNebula став першим проектом з відкритим кодом для розгортання приватних і гібридних хмар.

Слайд 6

За оцінками IDC ринок публічних хмарних обчислень у 2009 році склав

За оцінками IDC ринок публічних хмарних обчислень у 2009 році склав $17

млрд — близько 5 % від усього ринку інформаційних технологій. Згідно з прогнозами до 2016 року ринок хмарних послуг досягне позначки в $ 83 млрд. Крім того, за даними консалтингових компаній понад 30% підприємств у всьому світі вже розгортають, принаймні, одне хмарне рішення
Слайд 7

Види хмарних сервісів

Види хмарних сервісів

Слайд 8

Переваги « хмарних » технологій не потрібні потужні комп'ютери менше витрат

Переваги « хмарних » технологій

не потрібні потужні комп'ютери
менше витрат на закупівлю

програмного забезпечення і його систематичне оновлення
Деякий обсяг збереження даних
доступність з різних пристроїв і відсутня прив’язка до робочого місця
забезпечення захисту даних від втрат та виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю і оцінювання, тестування он-лайн, відкритості освітнього середовища
економія коштів на утримання технічних фахівців
Слайд 9

Допомога студентам в навчвнні, за допомогою ХТ

Допомога студентам в навчвнні, за допомогою ХТ

Слайд 10

Необхідні компоненти для роботи В « Хмарах » Інтернет комп’ютер (планшет,

Необхідні компоненти для роботи
В « Хмарах »

Інтернет
комп’ютер (планшет, мобільний телефон, нетбук)


браузер
компанія, яка надає послуги хмарних технологій
навички роботи з Інтернет та веб-застосуваннями.
Слайд 11

Найбільш поширені у використанні хмарні сервіси

Найбільш поширені у використанні хмарні сервіси

Слайд 12

Ігровий «хмарний» сервіс Playkey - хмарний інтернет-сервіс, створений за технологією стрімінга

Ігровий «хмарний» сервіс

Playkey - хмарний інтернет-сервіс, створений за технологією стрімінга комп'ютерних

ігор з метою запуску ігор без установки, завантаження і вимог до процесора і відео карті на Smart TV телевізорах, приставках IPTV, ПК, Mac.

Користувач запускає на своєму пристрої гру, програма посилає сигнал на сервер, авторизує його і вибирає найкращий сервер в хмарі для користувача. Всі необхідні обчислення проводяться на віддаленому сервері. Кожне зображення, яке будує гра, захоплюється, стискається в відеопотік і відправляється клієнтського додатку, яке відображає відеопотік користувачеві. Всі файли гри, профілі користувачів і збережені гри також розміщуються на сервері Playkey

Для гри користувачеві необхідно мати компоненти для введення (клавіатура, комп'ютерна миша, геймпад) і виводу (дисплей, колонки) інформації, комп'ютерну платформу (комп'ютер, нетбук, планшет) і стабільне інтернет-з'єднання не менше 5Мбит / сек. Далі користувачеві необхідно зайти на сервіс Playkey і вибрати гру, після чого на локальний комп'ютер користувача транслюватимуться відеопотік.

Слайд 13

C h r o m e b o o k Хромбук

C h r o m e b o o k

Хромбук –

це нетбук, на якому встановлена операційна система Chrome OS.
В хромбук розробники встановлюють мало пам’яті (SSD накопичувачі), тому що для користувача даного нетбука пропонується зберігати свої дані в хмарному сервісі Google Docs