Введення в Macromedia Flash CS3

Слайд 2

Ведення Adobe Flash (раніше Macromedia Flash), або просто Flash - мультимедійна

Ведення

Adobe Flash (раніше Macromedia Flash), або просто Flash  - мультимедійна платформа компанії Adobe для створення веб-додатків або

мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів, анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.
Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Flash Professional і Adobe Flash Builder (раніше Adobe Flex Builder); а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. Наприклад, SWF-файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec, а FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач Quicktime, і різні програвачі в UNIX-подібних системах за наявності відповідних плагінів.
Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растрової та обмежено з тривимірною графікою, а також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. Для КПК і інших мобільних пристроїв випущена спеціальна "полегшена" версія платформи Flash Lite, функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.
Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є. SWF  (S hock w ave F lash або Small Web Format). Відеоролики у форматі Flash являють собою файли з розширенням FLV або F4V (при цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.
Слайд 3

1. Технології Flash Player являє собою віртуальну машину, на якій виконується

1. Технології

Flash Player являє собою віртуальну машину, на якій виконується завантажений з

Інтернету код flash-програми.
В основі анімації в Flash лежить векторний морфінг, тобто плавне "перетікання" одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційі сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини Javascript у браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5, хоча у багато разів поступається додаткам, що працюють взагалі без використання віртуальних машин.
Flash використовує мову програмування ActionScript, заснований на ECMAScript.
1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project. Мета проекту - створення спільного програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування одного додатка під всіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:
Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV/F4V.
Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.
Скасовуються платні ліцензії для Adobe Flash Player і Adobe AIR на пристроях. Найближчий їх реліз буде безкоштовним.
На підтримку проекту та поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD, ARM, Google, HTC, Intel, Motorola, Nokia, NVIDIA, QNX, Sony Ericsson і ін
Flash Player портований на мобільну платформу Android, випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).
Слайд 4

2. Історія Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. В 1986

2. Історія

Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. В 1986 була випущена програма

Fantavision, яка використовувала цю технологію. В 1991 на цій технології була випущена гра Another World, а двома роками пізніше - Flashback.
Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. В 1996 FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 компанія Macromedia була поглинена Adobe, Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).
Слайд 5

3. 3D-движки Існують 3D движки, що використовують в якості основи Flash:

3. 3D-движки

Існують 3D движки, що використовують в якості основи Flash:
Papervision3D (Англ.) - Найвідоміший

Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
Away3D (Англ.) - Створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
Sandy (Англ.) - У використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - Ізометричний движок. Open Source.
Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP . Розробляється ентузіастом із Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, розроблювана групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На даній платформі створена гра Танки Онлайн. Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.
До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, у порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад " Unreal Engine "). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість отрісовивать сцени з набагато більшим кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відеокартах, по колишньому залишаються недоступними для флеша. 
Слайд 6

4. Недоліки Основний недолік flash-додатків - надмірна навантаження на центральний процесор,

4. Недоліки

Основний недолік flash-додатків - надмірна навантаження на центральний процесор, пов'язана

з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих "генераторів" flash-додатків.
Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.
Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, рятуванням від набридливої ​​реклами та інформаційною безпекою (наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування у веб-додатках критичної важливості.
Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації перешкоджає її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексації тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.
Слайд 7

Деякі скріншоти з програми:

Деякі скріншоти з програми:

Слайд 8