Ціна перемоги у Великій Вітчизняній Війні Юрків Ольга 7(11)-В клас

Содержание

Слайд 2

Велика вітчизняна війна 1941-1945 - справедлива, визвольна війна радянського народу за

Велика вітчизняна війна 1941-1945 - справедлива, визвольна війна радянського народу за

свободу і незалежність соціалістичної батьківщини проти фашистської Німеччини та її союзників, найважливіша і вирішальна частина Другої світової війни 1939-1945.
Бойові дії тривали 1418 днів. Радянський Союз не підписав мир з Німеччиною. Війна з Німеччиною була формально закінчена 25 січня 1955 виданням Президією Верховної Ради СРСР указу «Про припинення стану війни між Радянським Союзом та Німеччиною»

Вступ

Слайд 3

Поза всяким сумнівом, людські жертви, принесені мешканцями СРСР на вівтар Перемоги,

Поза всяким сумнівом, людські жертви, принесені мешканцями СРСР на вівтар Перемоги,

є головною складовою ціни Великої Вітчизняної війни.
Слайд 4

Фашистські орди перетворили в руїни десятки тисяч міст і сіл нашої

Фашистські орди перетворили в руїни десятки тисяч міст і сіл нашої

країни. Вони вбивали і катували радянських людей, не шкодуючи жінок, дітей, людей похилого віку.
Війна фашистської Німеччини та її союзників проти СРСР носила особливий характер. Німецький фашизм прагнув не лише захопити територію СРСР, але й знищити першу в світі державу робітників і селян, повалити соціалістичний суспільний лад, тобто переслідував класові цілі.

Жорстокість фашистів

Слайд 5

Гітлерівська Німеччина війну проти Радянського Союзу, як і проти інших народів,

Гітлерівська Німеччина війну проти Радянського Союзу, як і проти інших

народів, з самого початку і до свого розгрому, вела загарбницьку, несправедливу, агресивну, що загрожувало радянському народові, як і народам інших країн, знищенням і рабством. Всі матеріальні втрати і руйнування, пов'язані з веденням війни, всі жертви, понесені народами в ході війни, є, перш за все наслідком агресивної політики фашизму.

Характер війни

Слайд 6

"Нам недостатньо просто розбити російську армію і захопити Ленінград, Москву, Кавказ.

"Нам недостатньо просто розбити російську армію і захопити Ленінград, Москву,

Кавказ. Ми повинні стерти з лиця землі цю країну і знищити її народ". "На війні сама жорстокість - благо для майбутнього", - напучував Гітлер своїх генералів у березні 1941-го.

Настанова Гітлера

Слайд 7

Тільки на тимчасово окупованих територіях України, Білорусії, і Прибалтики гітлерівці знищили

Тільки на тимчасово окупованих територіях України, Білорусії, і Прибалтики гітлерівці знищили

понад 10 мільйонів осіб мирного населення, в основному жінок, старих і дітей. Мільйони загинули на каторжних роботах у Німеччині, у фашистських концтаборах, сотні тисяч стали жертвами бомбардувань, пожеж, хвороб і голоду. Німецький фашизм завдав величезної шкоди матеріальної і духовної культури країни.

Ціна перемоги

Слайд 8

Нашій країні дорого обійшлося зволікання з відкриттям другого фронту в Європі,

Нашій країні дорого обійшлося зволікання з відкриттям другого фронту в Європі,

що пояснюється не тільки об'єктивними труднощами союзників, але і їх розрахунками "заощадити" власні сили.
На радянсько-німецькому фронті була знищена основна частина військової техніки вермахту: до 75% танків і штурмових гармат, понад 75% авіації, 74% артилерійських знарядь. Щодня противник втрачав тут в середньому 55 літаків, 118 артилерійських систем, 34 танки і штурмових гармати. За підрахунками історика з Кембріджського університету між червнем 1941 і червнем 1944 р., тобто до висадки англо-американських військ у Францію, 93% загальних втрат німецькі війська зазнали в боях з Червоною Армією.

Ціна перемоги

Слайд 9

Безповоротні людські втрати СРСР у війні - це не тільки вбиті

Безповоротні людські втрати СРСР у війні - це не тільки вбиті

в бою і померлі від ран у госпіталях, зниклі без вісті, не повернулися з полону військовослужбовці, партизани і ополченці. Цей скорботний список включає імена мирних громадян, померлих від голоду і хвороб, загиблих при бомбардуваннях і артилерійських обстрілів, що склали свої голови в ході каральних акцій окупантів, всіх розстріляних підпільників, закатованих у таборах, а також вивезених у Німеччину і не повернулися звідти. Багато про що говорить статистика смертей в німецьких концтаборах. Так, з 235 тис. англійських і американських військовополонених там загинули 8300 осіб, або 3,5%. А з 5700 тис. радянських військовополонених, в більшості своїй росіян, від голоду і хвороб померли або були розстріляні близько 3300 тис. осіб, або 57%.

Жертви перемоги

Слайд 10

Ціна перемоги виявилася висока, але принесені жертви не були марні. Наслідки

Ціна перемоги виявилася висока, але принесені жертви не були марні.


Наслідки війни виявилися дуже великі як для Радянського Союзу, так і для його союзників. Кількість людських жертв виявилося дуже великою
Безумовно, наші втрати могли бути і меншими, якби не суттєві прорахунки і помилки політичного і військового керівництва країни напередодні та на початку війни

Підсумки

Слайд 11

На закінчення слід зазначити, що 1945 рік став поворотним пунктом у

На закінчення слід зазначити, що 1945 рік став поворотним пунктом

у світовому суспільному розвитку. Змінилася політична карта світу. Людство вступило в нову епоху - ядерне століття. Незабаром після закінчення війни розпалася антигітлерівська коаліція. Відбувся розкол Європи. Утворилися два протилежних військово-політичні блоки. У міжнародних відносинах наступив виснажливий і довгий період холодної війни, що тривала кілька десятиліть