Музика епохи Відродження

Слайд 2

Музика епохи Відродження або музика Ренесансу — період у розвитку європейської

Музика епохи Відродження або музика Ренесансу — період у розвитку європейської музики приблизно між 1400 (1430)

і 1600 роками. Як і в культурі взагалі, ренесанс в музиці характеризується відновленням інтересу до античної культури, прагненням відобразити багатоманіття світу і, разом з тим, ідеями гармонії і благозвуччя.
Слайд 3

Популярні інструменти В XVI в. з'явилися нові музичні інструменти. Найбільшу популярність

Популярні інструменти

 В XVI в. з'явилися нові музичні інструменти. Найбільшу популярність придбали

тих з них, гра на яких давалася аматорам музики легко й просто, не вимагаючи особливих навичок Найпоширенішими стали віоли й родинні їм щипкові. Віола стала попередницею скрипки, а відіграти на ній було нескладно завдяки ладам (дерев'яним смугам поперек грифа), що допомагали брати потрібні ноти. Звук віоли був тихим, але добре звучав у невеликих залах. Під акомпанемент ще одного ладового щипкового інструмента - лютні - співали, як зараз під гітару.
   У той час багато любили відіграти на блоклфлейті, флейтах і ріжках. Сама складна музика писалася для тільки що створених клавесина, верджинела (англійський клавесин, що відрізняється невеликими розмірами) і органа. При цьому музиканти не забували складати й музику попроще, що не вимагала високих виконавських навичок. На це ж час довелися зміни в нотному листі: на зміну важким дерев'яним друкованим блокам прийшли винайдені італійцем Оттавиано Петруччи пересувні металеві літери. Опубліковані музичні добутки швидко розкуповувалися, усе більше людей стали долучатися до музики.
Слайд 4

Віола

Віола

Слайд 5

Блокфлейта

Блокфлейта

Слайд 6

Клавесин

Клавесин

Слайд 7

Верджинела

Верджинела

Слайд 8

Орган

Орган

Слайд 9

Музичні напрямки Нові інструменти, друкування нот і широка популярність музики сприяли

Музичні напрямки

 Нові інструменти, друкування нот і широка популярність музики сприяли розвитку

камерної музики. Як виявляється з її назви, вона призначала для звучання в невеликих залах перед нечисленною аудиторією. Виконавців було не багато, переважали вокальні виступи, тому що мистецтво співу в ту пору було розвинено куди більше, ніж музичне виконання. Крім того, гуманісти затверджували, що на слухача сильніше всього впливає "чудесний сплав" двох мистецтв - музики й поезії. Так, у Франції як жанр виділився шансон (багатоголоса пісня), а в Італії - мадригал.
Слайд 10

Мадригал

Мадригал