Өнер адамын құрметтеуге тәрбиелеу

Содержание

Слайд 2

Сабақтың мақсаты: Топтық жұмыс негізінде образдарды талдата отырып, әр образдың сипаттамасын

Сабақтың мақсаты: Топтық жұмыс негізінде образдарды талдата отырып, әр образдың сипаттамасын

ашқызу арқылы оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты: Топтық жұмыс негізінде образдарды талдата отырып, әр образдың сипаттамасын ашқызу арқылы оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу.

Слайд 3

Сабақтың міндеттері: Білімділік: Халқы ардақтаған екі алып – Жамбыл мен Динаның

Сабақтың міндеттері: Білімділік: Халқы ардақтаған екі алып – Жамбыл мен Динаның өмірбаяны

жайлы әңгімелеу, эстетикалық қызығушылықтарын арттыру, сөздік қорларын молайту, дүниетанымын кеңейту. Дамытушылық: Күй тыңдату арқылы оқушылардың есте сақтау, қиялдау, ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Өнер адамын құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: Білімділік: Халқы ардақтаған екі алып – Жамбыл мен Динаның өмірбаяны жайлы әңгімелеу, эстетикалық қызығушылықтарын арттыру, сөздік қорларын молайту, дүниетанымын кеңейту. Дамытушылық: Күй тыңдату арқылы оқушылардың есте сақтау, қиялдау, ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Өнер адамын құрметтеуге тәрбиелеу.

Слайд 4

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Сабақтың әдісі: психологиялық тренинг, ой қозғау, қызығушылығын

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Сабақтың әдісі: психологиялық тренинг, ой қозғау, қызығушылығын ояту,

сергіту, музыка тыңдау, «Сызбамен сәйкестендіру» дидактикалық ойыны Көрнекілігі: Күйшінің портреті, интерактивті тақта, домбыра Технология: дамыта оқыту

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Сабақтың әдісі: психологиялық тренинг, ой қозғау, қызығушылығын ояту, сергіту, музыка тыңдау, «Сызбамен сәйкестендіру» дидактикалық ойыны Көрнекілігі: Күйшінің портреті, интерактивті тақта, домбыра Технология: дамыта оқыту

Слайд 5

Сабақ барысы: I. Ұйымдастыру Психологиялық ахуал «Музыкалық аспаптар» II. Өткен материалды

Сабақ барысы: I. Ұйымдастыру Психологиялық ахуал
«Музыкалық аспаптар»
II. Өткен материалды еске түсіру III. Жаңа сабақ

Сабақ

барысы: I. Ұйымдастыру Психологиялық ахуал
«Музыкалық аспаптар»
II. Өткен материалды еске түсіру III. Жаңа сабақ
Слайд 6

Жоспар: 1. Музыка және поэзия туралы түсінік беру. 2. Видеороликтар. 3.

Жоспар:
1. Музыка және поэзия туралы түсінік беру.
2. Видеороликтар.
3. Жамбыл мен

Дина және олардың достығы. Ресурс. (Флипчарт. Постер қорғау)
4. Тыныштық сәті. Д.Нұрпейісова «Жеңіс» күйін тыңдау.
5. Ән үйрену: «Дос туралы жыр»

Жоспар:
1. Музыка және поэзия туралы түсінік беру.
2. Видеороликтар.
3. Жамбыл мен Дина және олардың достығы. Ресурс. (Флипчарт. Постер қорғау)
4. Тыныштық сәті. Д.Нұрпейісова «Жеңіс» күйін тыңдау.
5. Ән үйрену: «Дос туралы жыр»

Слайд 7

Кіпіспе бөлім. - Музыка мен поэзияның айырмашылығы неде? - Күйші деген

Кіпіспе бөлім.
- Музыка мен поэзияның айырмашылығы неде?
- Күйші деген кім? - Кімнің

суретін көріп тұрсыңдар? - Неге «Күй анасы» деп атаймыз? - Дина Нүрпейісова атындағы оркестр қай қалада? - Қандай күйлерін білесіңдер? - Жамбыл Жабаев кім? Қандай өлеңдерін білесіңдер?

Кіпіспе бөлім.
- Музыка мен поэзияның айырмашылығы неде?
- Күйші деген кім? - Кімнің суретін көріп тұрсыңдар? - Неге «Күй анасы» деп атаймыз? - Дина Нүрпейісова атындағы оркестр қай қалада? - Қандай күйлерін білесіңдер? - Жамбыл Жабаев кім? Қандай өлеңдерін білесіңдер?

Слайд 8

Видеороликтар Видеороликтар

Видеороликтар

Видеороликтар

Слайд 9

Тыныштық сәті. Д.Нұрпейісова «Жеңіс» күйін тыңдау. а) Музыкалық шығарма қай жанрға

Тыныштық сәті. Д.Нұрпейісова «Жеңіс» күйін тыңдау. а) Музыкалық шығарма қай жанрға

жатады?
б) Қандай аспапта орындалып тұр?
в) Күй дегеніміз не және нешеге бөлінеді?
г) Қандай екпінде жазылған?
д) Қандай әсер алдыңыздар?

Тыныштық сәті. Д.Нұрпейісова «Жеңіс» күйін тыңдау. а) Музыкалық шығарма қай жанрға жатады?
б) Қандай аспапта орындалып тұр?
в) Күй дегеніміз не және нешеге бөлінеді?
г) Қандай екпінде жазылған?
д) Қандай әсер алдыңыздар?

Слайд 10

Ән үйрену: «Дос туралы жыр» а) Әннің тақырыбын ашу. б) Мәнерлеп

Ән үйрену: «Дос туралы жыр» а) Әннің тақырыбын ашу.
б) Мәнерлеп оқыту,

мазмұнына тоқталу.
в) Ән авторы мен композиторы туралы мәлімет беру.
г) Дауыс шығару жаттығуларын орындау.
д) Әуенімен айту.

Ән үйрену: «Дос туралы жыр» а) Әннің тақырыбын ашу.
б) Мәнерлеп оқыту, мазмұнына тоқталу.
в) Ән авторы мен композиторы туралы мәлімет беру.
г) Дауыс шығару жаттығуларын орындау.
д) Әуенімен айту.

Слайд 11

Бекіту: «Сызбамен сәйкестендір» Бекіту: «Сызбамен сәйкестендір»

Бекіту: «Сызбамен сәйкестендір»

Бекіту: «Сызбамен сәйкестендір»