Харчові отруєння грибами

Содержание

Слайд 2

Слайд 3

– це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища токсичних

– це порушення функцій організму, спричинене потраплянням з навколишнього середовища

токсичних речовин, що не можуть бути знешкоджені внутрішніми силами організму.

Отруєння

Слайд 4

Слайд 5

Особливою токсичністю відрізняється смертельна шапочка, мухомор, бліда поганка. В основному дію

Особливою токсичністю відрізняється смертельна шапочка, мухомор, бліда поганка. В основному дію

токсинів обумовлено впливом на центральну нервову систему, викликаючи параліч всіх життєво важливих органів. Основні симптоми отруєння грибами подібні: відчуття ознобу (тремор), болі в епігастрії, бронхоспазм, діарея, нудота, блювання, зміна серцевого ритму, жовтяниця, сплутаність свідомості, делірій (маревні стану) та інші. Вони здатні проявиться вже через 15 хвилин. Така швидкість пояснюється здатністю швидко зв'язуватися з тканинами в організмі, викликаючи їх важкі і часом незворотні пошкодження. Однак якщо симптоми не з'явилися протягом декількох хвилин після вживання отруйної гриба в їжу, це не означає, що небезпека минула. Більшість отруйних речовин діють, як ніби нишком. Токсин повільно атакує життєво важливі органи і лише коли в організмі відбулися незворотні зміни, що не піддаються медикаментозної коригуванню, хворий починає відчувати неймовірні муки. Зазвичай хворий помирає від гострого некрозу тканин печінки протягом 4 діб. Деякі гриби здатні розтягнути муки на 58 діб. Лікування отруєнь отруйними грибами безпосередньо залежить від виду токсину, що потрапив в кров, а також наявності певних симптомів. При наростаючих парасимпатических симптомах хворому вводять атропін щопівгодини. При цьому особливу увагу потрібно приділити водного балансу, щоб хворий не помер від зневоднення. Також на потрібному рівні підтримується і вуглеводний баланс. При наявності психічних реакцій проводять симптоматичну терапію.
Слайд 6

Слайд 7

Бліда поганка

Бліда поганка

Слайд 8

1. Бліда поганка (жовта) 2. Бліда поганка (зелена) 3. Бліда поганка (біла)

1. Бліда поганка (жовта)
2. Бліда поганка (зелена)
3. Бліда поганка (біла)

Слайд 9

Сироїжка зелена Шампіньйон звичайний

Сироїжка зелена
Шампіньйон звичайний

Слайд 10

1. Мухомор звичайний 2. Мухомор пантерний

1. Мухомор звичайний
2. Мухомор пантерний

Слайд 11

Опеньок справжній

Опеньок справжній

Слайд 12

Псевдоопеньок цегляно-червоний Псевдоопеньок сірчано-жовтий

Псевдоопеньок цегляно-червоний
Псевдоопеньок сірчано-жовтий

Слайд 13

1. Синяк 2. Вовнянка 3. Чорнушка 4. Груздь

1. Синяк
2. Вовнянка
3. Чорнушка
4. Груздь

Слайд 14

1. Сморчок звичайний 2. Сморчок конічний 3. Строчок звичайний

1. Сморчок звичайний
2. Сморчок конічний
3. Строчок звичайний

Слайд 15

Слайд 16

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих

грибів є традиційним, але ця традиція таїть в собі небезпеку отруєння. Найчастіше отруєння виникає внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, що пов’язані із вживанням таких видів, як рядовка тигрова, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, опеньок несправжній тощо. Для того щоб уникнути отруєння дикорослими грибами !!! 1. Надійний спосіб уникнути отруєнь грибами - відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені печериці, гливи, купуючи в магазинах. 2. Якщо Ви не відмовились від цього продукту, то безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
Слайд 17

3. Якщо Ви все ж таки відправились до лісу, то обов’язково

3. Якщо Ви все ж таки відправились до лісу, то обов’язково

врахуйте наступне: •ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте; •якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще не кладіть його у кошик; •намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби – „білі”, „бабки”, „моховики” тощо. В наших широтах серед них найменша кількість отруєних; •якщо Ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі; •перед приготуванням страв з грибів їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною; •не вживайте сирих грибів; •перед приготуванням будь-якої страви гриби відваріть гриби декілька разів у підсоленій воді (бажано не менше трьох) протягом 10-15 хвилин; •готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, не більше 24 годин, в емальованому посуді; •не давайте грибів малолітнім дітям; •ніколи не застосовуйте „домашні” методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок, вони, окрім помилок, нічого не дають. Якщо вже трапилася біда і ви почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких : – перш за все промийте шлунок водою з марганцем і відразу ж викликайте "швидку допомогу" – навіть незважаючи на можливе тимчасове полегшення Вашого стану негайно зверніться до найближчої лікувальної установи. Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.