Свята моєї батьківщини

Слайд 2

Пасха Христова-Великдень Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За однією

Пасха Христова-Великдень

Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За

однією з них назва «Великдень» («Великий День») з'явилася аж наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства. Легенда говорить, що «Великдень називається так тому, що у той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, аби був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А якрозп'яли Христа — дні поменшали. Тепер лише царські ворота в церкві стоять навстіж сім днів…».
Слайд 3

Слайд 4

Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята песах, що святкували юдеї

Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята песах, що святкували юдеї

в пам'ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальне ягня в юдеїв стало прообразом Христа, тому Христос іменується ще Агнцем Божим (Ягня Боже), Агнцем Пасхальним (Ягня Пасхи), Пасхою.
Також і в інших європейських мовах назва цього свята походить від давньоєврейського «песах»:
Слайд 5

Підготовка до свята До Великодня віруючі готуються впродовж семи тижнів Великого

Підготовка до свята

До Великодня віруючі готуються впродовж семи тижнів Великого

Посту — одного з найсуворіших постів — саме стільки часу провів Ісус Христос у пустелі. Уважається, що у ці дні душа віруючого має співчувати стражданням Господа, котрі пережив Ісус Христос у людській подобі в останні дні. Ці сім тижнів називаються «седмицями» (тижнями). Останній тиждень перед Великоднем називається Страстна Седмиця (Страсний тиждень).
Особливе значення має Великий четвер — день, коли Ісус разом зі своїми учнями під час Таємної Вечері розділив останню трапезу. Цей день іще називають Чистий Четвер, і всі православні по можливості намагаються причаститися. Увечері в церкві читають 12 Євангелій, де розповідається історія Христових Страждань.
Слайд 6

У Страсну П'ятницю з церкви виносять плащаницю — шматок тканини, в

У Страсну П'ятницю з церкви виносять плащаницю — шматок тканини, в

яку було загорнуте тіло Христа після зняття з хреста, та на котрій зображено його у труні. Традиція ця повстала з метою нагадування про Туринську плащаницю. Під час богослужіння плащаницю обносять навколо церкви тричі, що символізує сходження Христа. У цей скорботний день приписується нічого не їсти.
У Велику Суботу зранку відбувається особлива служба, яка з'єднана з Пасхальною Вечірнею. На ній читається 15 пасхальних паремій з особливими святковими приспівами. Після їх читання священики міняють буденний одяг (облачення) на святковий. У давніші часи християни після суботньої літургії не йшли з церкви, а залишались там до ночі, харчуючись хлібом та вином.
У ніч Воскресіння Христа проводиться святкове богослужіння (Великодня Заутреня і Божественна Літургія), святяться паски, яйця та інші страви. Таким чином церкваблагословляє віруючих після тривалого посту знову вживати «скоромне», себто їсти не пісні страви. Багатий великодній стіл — символ небесної радості і символ вечеріГосподньої