Ряд Хоботні

Содержание

Слайд 2

Надряд Афротерійні Хоботні (Proboscidea) — ряд з надряду Афротерійних, представники якого

Надряд Афротерійні

Хоботні (Proboscidea) — ряд з надряду Афротерійних, представники якого мають

особливу морфологічну відмінність — хобот. У сучасній фауні хоботні представлені родиною Слонові, до якої відносять сучасних слонів і вимерлих декілька тисяч років тому мамонтів.
Слайд 3

Хоботні на початку Існує гіпотеза, що "Хоботні утворення на початку ледве

Хоботні на початку

Існує гіпотеза, що "Хоботні утворення на початку ледве були

помітні і служили предкам хоботних, що жили в болотах, як засіб дихати під водою. Пізніше хоботи, з їх безліччю м'язів, розвинулися в тонкі хапальні органи, що дозволяли зривати листя з дерев і траву в степах."
Слайд 4

Родина Слонових Колись на землі мешкало 14 родин хоботних, з яких

Родина Слонових

Колись на землі мешкало 14 родин хоботних, з яких

деякі мали в своєму розпорядженні чотири бивні. Сьогодні існує одна родина - Слонових, і їх життєвий простір дуже обмежений.
Слайд 5

Саванний африканський слон Один із видів ряду Хоботні є Саванного африканський

Саванний африканський слон

Один із видів ряду Хоботні є Саванного африканський слон.

Поширений по всій території Африки на південь від Сахари . Слони погано бачать ( на відстань не більше 20 м ) , проте у них прекрасний нюх і слух . Для комунікації використовують велику кількість візуальних сигналів і дотиків , а також широкий репертуар вокализаций , включаючи відомі всім гучні трубні звуки . Дослідження показали , що крики слонів містять інфразвукові компоненти ( 14-35 Гц ) , завдяки чому вони чутні на великі відстані ( до 10 км ) . В цілому когнітивні і перцептивні здібності африканських слонів вивчені слабкіше , ніж у азіатських .
Слайд 6

Лісовий африканський слон Висота лісового слона в холці в середньому становить

Лісовий африканський слон

Висота лісового слона в холці в середньому становить 2,4

м . Таким чином він значно менше слонів , що живуть в савані . Також лісової слон має більш густий волосяний покрив коричневого кольору і вуха округлої форми . У цього слона більш потужні і довгі бивні , що допомагає йому продиратися через густі зарості лісу .
Слайд 7

Азіатський слон Індійський слон є в основному лісовим мешканцем. Він віддає

Азіатський слон

Індійський слон є в основному лісовим мешканцем. Він віддає

перевагу світлим тропічні і субтропічні широколисті ліси з густим підліском з чагарників і особливо бамбука. Раніше, в холодну пору року слони виходили в степу, але тепер це стало можливо тільки в заповідниках, так як поза ними степ майже повсюдно перетворена в сільськогосподарські угіддя. Влітку по лісистих схилах слони піднімаються досить високо в гори, зустрічаючись в Гімалаях на кордоні вічних снігів, на висоті до 3600 м. Слони досить легко пересуваються по болотистій місцевості і піднімаються в гори.
Слайд 8

Викорастана література 1. http://www.filin.vn.ua/mammalia/proboscidea.html, 2.https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D1%96, 3.http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_animals/80/%D0%9E%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B4

Викорастана література

1. http://www.filin.vn.ua/mammalia/proboscidea.html, 2.https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D1%96, 3.http://dic.academic.ru/dic.nsf/enc_animals/80/%D0%9E%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B4