Соціальна реклама в Україні

Содержание

Слайд 2

Сьогодні все більша кількість людей схиляється до думки, що соціальна реклама

Сьогодні все більша кількість людей схиляється до думки, що соціальна реклама

є вкрай потрібною. Палити, непомірно вживати алкоголь, отримувати задоволення через споживання наркотиків, смітити в неналежних місцях, робити вчинки, що суперечать моральним нормам поведінки у суспільстві, стає вже немодним. Люди скучили за здоровим способом життя, безкорисливим спілкуванням одне з одним; їм набридло жити в засміченому місті тощо. Це й зумовлює актуальність соціальної реклами.

Вступ

Слайд 3

Закон України «Про рекламу» говорить, що соціальна реклама - це інформація

Закон України «Про рекламу» говорить, що соціальна реклама - це інформація

будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку. Соціальна реклама - це засоби впливу на громадськість для досягнення певних некомерційних цілей.

Соціальна реклама

Слайд 4

При створенні або оцінці соціальної реклами необхідно зважати на регіон, на

При створенні або оцінці соціальної реклами необхідно зважати на регіон, на

який вона напрямлена, конкретний історичний момент і цільову аудиторію. Тобто за структурою соціальна реклама абсолютно не відрізняється від комерційної. Шокова соціальна реклама має неоднозначний вплив на суспільство. Вона привертає увагу, запам'ятовується, спричиняє значний резонанс у засобах масової інформації та суперечливі думки серед фахівців і населення.
Слайд 5

На тих, хто свідомо виконує негативні дії, щоб отримати задоволення? Чи

На тих, хто свідомо виконує негативні дії, щоб отримати задоволення? Чи

на тих, для кого здобуття такого сумнівного «задоволення» перейшло вже на підсвідомий рівень? Звичайно, соціальна реклама не може вплинути на запеклого курця, алкоголіка чи наркомана, оскільки вони на таку рекламу не звертають увагу. І не тільки на рекламу, а й на будь - що інше, не пов'язане з придбанням об'єкта  своїх марень. Часто доводиться чути, як людина з болем в голосі каже, що й рада кинути палити, не робити погано, але не може. Таким людям потрібна вже не реклама, а допомога лікарів та психологів.

На кого має бути спрямована соціальна реклама?

Слайд 6

На кого має бути спрямована соціальна реклама? Соціальна реклама має бути

На кого має бути спрямована соціальна реклама?

Соціальна реклама має бути спрямована

на тих, хто ще або не встиг зробити фатального кроку, або зробив його поки на свідомому рівні. Така реклама:
створює атмосферу, моду - наприклад, палити не модно, а займатися спортом сучасно (зараз модно всиновлювати дітей, пропагувати здоровий спосіб життя, мати свою позицію тощо);
застерігає;
спонукає замислитися, зупинитися, не робити чогось, що є шкідливим для здоров'я та суспільства;
попереджає про можливі негативні наслідки скоєння чогось поганого  з погляду суспільства чи охорони здоров'я.
Слайд 7

Досягти цього не дуже й просто, оскільки на основі антисоціальних дій

Досягти цього не дуже й просто, оскільки на основі антисоціальних дій

лежить задоволення, яке само собою є приємним і позбутись просто так не бажає не одна людина. Простими емоціями і раціональними мотивами тут не обійтися.

Креатив соціальної реклами повинен мати чотири спрямування:

пряма заборона;
непряма заборона;
зміна сумнівного задоволення на альтернативне;
шок.

Слайд 8

Найбільшу увагу потрібно приділити шоковій рекламі Саме вона виконує роль емоційного

Найбільшу увагу потрібно приділити шоковій рекламі

Саме вона виконує роль емоційного стопера:

вона зупиняє, приголомшує, привертає увагу, викликає суперечливі думки, спонукає замислитися, провокує до обговорення, запам'ятовується.
Така реклама не повинна подобатися - у ній задіяно чинник негативу, який має показати наслідки виконання певних дій. Оскільки за даними численних досліджень людина запам'ятовує негативну інформацію на 7 % краще від позитивної.
Слоган, який використовувався на зовнішній соціальній рекламі із словами: «Мама, чому я урод?», «Мама, чому я помер?» - викликає шок. Розглядаючи ефективність даної реклами, не можливо з точністю сказати, чи зменшилась кількість наркоманів в Україні. Тому, що зменшення їх кількості не можливе лише через появу даної реклами. Для цього дуже багато потрібно зусиль. Дана ж реклама була спрямована на тих, хто ще не став наркоманом.
Можливо хтось і замислиться над даною проблемою, можливо їх просто одолає страх втратити життя, тобто віддавши свою долю в долоні наркоманії.
Слайд 9

На відміну від реклами комерційної, рекламодавцем соціальної реклами, згідно з законом,

На відміну від реклами комерційної, рекламодавцем соціальної реклами, згідно з законом,

може бути будь-яка особа. При цьому соціальна реклама не мусить містити посилань на якийсь товар, його виробника, об'єкти інтелектуальної власності тощо. Тобто вона не мусить містити ніякого натяку на комерційну вигоду від неї.  Наприклад, «GreenPeace» - некомерційна організація, яка не отримує прибутки від своєї діяльності, тобто не є виробником. Червона стрічка, символ толерантності з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, - не є торговою маркою. Тобто всі логотипи, розміщені на соціальній рекламі, - логотипи або символи некомерційних організацій і прибутку вони від цього не мають.

Особливості соціальної реклами

Слайд 10

Отже, в сучасних умовах розвитку українського суспільства дедалі важливішого значення набуває

Отже, в сучасних умовах розвитку українського суспільства дедалі важливішого значення набуває

систематична діяльність із популяризації соціальних, національних цінностей, досягнення суспільно корисних цілей, привернення уваги до проблем у суспільстві та шляхів їх розв'язання. Таким чином ефективним інструментом позитивного інформаційного впливу стає соціальна реклама, яка традиційно покликана змінити ставлення населення до певних соціальних проблем, а в дальшій перспективі сприяти формуванню нових соціальних цінностей.

Висновок