Як спілкуються тварини

Слайд 2

У людському суспільстві основним засобом комунікації є мова. У тваринному світі

У людському суспільстві основним засобом комунікації є мова.

У тваринному світі

не вимовляються слова, звірі та птахи пристосувалися до спілкування іншими способами. Вони говорять один з одним за допомогою звуків, запахів, забарвлень.
Слайд 3

Найпоширенішим мовою спілкування є запах. Антилопи позначають межі своїх володінь виділеннями

Найпоширенішим мовою спілкування є запах. Антилопи позначають межі своїх володінь виділеннями

з придаточной залози. Помічені кущі та дерева «повідомляють» чужинцю про те, що ця територія вже зайнята. Кішки і собаки проробляють подібні маніпуляції за допомогою сечі. Ведмеді дряпають кігтями дерева, труться об них спинами. Майже у всіх тварин прекрасно розвинений орган нюху, тонке чуття дозволяє вловлювати сторонні запахи на великих відстанях.
Слайд 4

Кішки не використовують звичне нам нявкання для спілкування один з одним.

Кішки не використовують звичне нам нявкання для спілкування один з одним.

Нявкають вони виключно для людини: привітатися, привернути увагу, дати зрозуміти, що їм щось не подобається, попросити погодувати і т.д. Для того щоб подати знак сородичу вони використовують мову тіла і шипіння. Єдиним винятком з цього правила є нявкання кошеняти мамі - кішці.

Цікаві факти про мову тварин

1. Кішки нявкають тільки для людини

Слайд 5

2. Жуки використовують Абетку Морзе Жуки орієнтуються в проточених в деревені

2. Жуки використовують Абетку Морзе

Жуки орієнтуються в проточених в деревені міріадах

ходах за допомогою системи, що мало чим відрізняється від Абетки Морзе. Виробляючи легкі стуки головою об стінки тунелю, жук створює луну, яке чують інші жуки. Саме цей спосіб комунікації і дав їм назву: жук- точильник.

3. Курки розмовляють зі своїми яйцями, а яйця їм відповідають

Немає нічого дивного в тому, що майбутня мама розмовляє зі своєю ще не народженою дитиною, але швидше за все багато мам жахнулися, якби вони почули, як їх майбутні чада їм відповідають. Однак для квочки - це звичайна справа. За добу до вилуплення маленького курчати, ви чітко можете почути його писк. Чуючи цей писк, мама- курка сокоче у відповідь малюкові, щоб заспокоїти своє схвильоване чадо.