Інтуїція

Содержание

Слайд 2

Інтуїція - метод вирішення завдань за допомогою одномоментного підсвідомого виведення, заснований

Інтуїція - метод вирішення завдань за допомогою одномоментного підсвідомого виведення, заснований

на уяві, емпатії та попередньому досвіді, «чуття», проникливість.
Слайд 3

Прагнення розрізняти два види, або методу, пізнання - інтуїтивне і логічне

Прагнення розрізняти два види, або методу, пізнання - інтуїтивне і логічне

- з'явилося вже в античності. Початок цього можна знайти у вченні Платона про ідеї, в якому є поняття недискурсивного їх осягнення. Терміни для позначення двох видів пізнання з'явилися у Філона Олександрійського, а потім у Гребля, розрізняють - безпосереднє, миттєве осягнення і послідовне, дискурсивне пізнання, за допомогою логічних умовиводів.
У XIII столітті німецький монах Вільгельм з Мёрбеке (1215-1286) повторив переклад Боеція, і поняття «інтуїція» стало частиною західноєвропейської філософської термінології.
Крістіан Вольф перевів поняття «intuitio, intuitus» на німецьку мову словом «Anschauung». Вольф також використовував вираз «anschauende Erkenntnis» - інтуїтивне пізнання. Саме в цьому сенсі поняття вживається у Канта.
Англійці, французи, італійці, іспанці переводять Anschauung словом «інтуїція» . На російський Кантівське Anschauung перекладається також як «споглядання» для передачі сенсу безпосереднього осягнення, недискурсивного, миттєвого «узренія».
Слайд 4

В історії філософії поняття інтуїції мало різний зміст. Інтуїція розумілася як

В історії філософії поняття інтуїції мало різний зміст. Інтуїція розумілася як

форма безпосереднього інтелектуального знання або споглядання (інтелектуальна інтуїція). Так, Платон стверджував, що споглядання ідей є вид безпосереднього знання, яке приходить як раптове осяяння, що передбачає тривалу підготовку розуму.
Слайд 5

Формування інтуїтивного рішення протікає поза прямого свідомого контролю. У психологічній концепції

Формування інтуїтивного рішення протікає поза прямого свідомого контролю.
У психологічній концепції К.

Юнга інтуїція розглядається як одна з можливих провідних функцій особистості, що визначає ставлення людини до самої себе і навколишнього світу, спосіб прийняття ним життєво важливих рішень.
Інтуїція - здатність прямого, безпосереднього осягнення істини без попередніх логічних міркувань і без доказів .
Згідно ще одному трактування, інтуїція - це пряме осягнення розумом істини, які не виведене логічним аналізом з інших істин і не сприймається через органи почуттів.
У когнітивної психології інтуїтивні процеси вивчаються в рамках досліджень імпліцитного навчання (здатність людини ненавмисно і несвідомо обробляти комплексну інформацію), імпліцитної пам'яті і праймінга. Результатом імпліцитного навчання є формування імпліцитного знання, яке побічно виявляється при виконанні завдань без всякого усвідомлення самого факту його застосування і майже завжди проявляється без участі уваги .
Слайд 6

В даний час існує декілька реалізацій штучної інтуїції, службовців різним цілям,

В даний час існує декілька реалізацій штучної інтуїції, службовців різним цілям,

від очищення інформації від перешкод до здійснення відкриттів. Наприклад: поліпшення якості цифрових фотографій, розпізнавання образів, геофізика, психологія, бізнес-консультації, політичні та історичні дослідження і т.д. Всi реалізації засновані на єдиному алгоритмі, що представляє собою повний аналог природної інтуїції. Сенс алгоритму полягає у відстеженні статистичних закономірностей між зв'язками частин досліджуваного об'єкта. Подібні системи можуть застосовуватися або самостійно, або як апгрейд будь-який з існуючих інтелектуальних систем, додаючи до них нові якості або покращуючи існуючі. Очищення цифрових фотографій від шуму і відновлення втрат після стиснення Аналіз геологічних шарів Психологічні дослідження.

Штучна Інтуїція

Слайд 7

Безліч авторів пропонують різні тренінги для розвитку інтуїції, проте варто пам'ятати,

Безліч авторів пропонують різні тренінги для розвитку інтуїції, проте варто пам'ятати,

що деякі з них експериментально не доведені, тобто є «роздумами» авторів на тему. Один з аспектів інтуїції заснований на життєвому досвіді, тому єдиний спосіб розвинути її - накопичення досвіду в певній галузі знань. «Позитивні думки і переконання, що ви заслуговуєте не просто відповіді, а самого кращого відповіді, посувають інтуїцію на позитивну діяльність.» - один з таких тренінгів заснованих на афірмації або самонавіювання з метою зняття бар'єрів. Відкриття Д. І. Менделєєвим періодичного закону хімічних елементів, а також визначення формули бензолу, розроблене Кекуле, зроблені ними уві сні, підтверджують цінність життєвого досвіду і багажу знань для розвитку інтуїції, для отримання інтуїтивного знання.
Слайд 8

Слайд 9

В животе беременной женщины разговаривают двое младенцев. Один из них -

В животе беременной женщины разговаривают двое младенцев. Один из них -

верующий, другой - неверующий  Неверующий младенец: Ты веришь в жизнь после родов?  Верующий младенец: Да, конечно. Всем понятно, что жизнь после родов существует. Мы здесь для того, чтобы стать достаточно сильными и готовыми к тому, что нас ждет потом.  Неверующий: Это глупость! Никакой жизни после родов быть не может! Ты можешь себе представить, как такая жизнь могла бы выглядеть?  Верующий: Я не знаю все детали, но я верю, что там будет больше света, и что мы, может быть, будем сами ходить и есть своим ртом.  Неверующий: Какая ерунда! Невозможно же самим ходить и есть ртом! Это вообще смешно! У нас есть пуповина, которая нас питает. Знаешь, я хочу сказать тебе: невозможно, чтобы существовала жизнь после родов, потому что наша жизнь - пуповина - и так уже слишком коротка.  Верующий: Я уверен, что это возможно. Все будет просто немного по-другому. Это можно себе представить  Неверующий: Но ведь оттуда ещё никто никогда не возвращался! Жизнь просто заканчивается родами. И вообще, жизнь - это одно большое страдание в темноте.  Верующий: Нет, нет! Я точно не знаю, как будет выглядеть наша жизнь после родов, но в любом случае, мы увидим маму, и она позаботится о нас. Неверующий: Маму? Ты веришь в маму? И где же она находится?  Верующий: Она везде вокруг нас, мы в ней пребываем и благодаря ей движемся и живем, без нее мы просто не можем существовать.  Неверующий: Полная ерунда! Я не видел никакой мамы, и поэтому очевидно, что ее просто нет.  Верующий: Не могу с тобой согласиться. Ведь иногда, когда все вокруг затихает, можно услышать, как она поет, и почувствовать, как она гладит наш мир. Я твердо верю, что наша настоящая жизнь начнется только после родов. А ты?

Притча