Оксиди. Кислоти

Содержание

Слайд 2

Мета: Узагальнити, повторити та систематизувати знання з теми «Оксиди та Кислоти»,

Мета:
Узагальнити, повторити та систематизувати знання з теми «Оксиди та Кислоти»,

відпрацювати теоретичні знання отримані учням на практиці.
Слайд 3

Завдання уроку: Освітня: Узагальнити й закріпити знання про основні класи неорганічних

Завдання уроку:

Освітня: Узагальнити й закріпити знання про основні класи неорганічних

сполук їхній склад, класифікація, властивості.
Розвивальна: Продовжити розвивати мовленнєві навички, логічне мислення, робити висновки, формувати основні навчальні компетенції.
Виховна: Створити умови для виховання бажання активно навчатися, здатність відстоювати власну точку зору, формувати адекватну самооцінку. Обладнання та реактиви: Індивідуальна картка учня, штатив з пробіркам, розчини кислот та лугів, індикаторні папірці, комп’ютерна презентація.
Слайд 4

Хід уроку: 1.Організаційний момент. 2.Мотивація пізнавальної діяльності. 3.Етапи узагальнення.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.
2.Мотивація пізнавальної діяльності.
3.Етапи узагальнення.

Слайд 5

SiO2 H2O CaO Al2O3 ZnO

SiO2

H2O

CaO

Al2O3

ZnO

Слайд 6

Слайд 7

Розв’язання кросвордів: назвіть елемент з порядковим числом 8 назвіть елемент з

Розв’язання кросвордів:

назвіть елемент з порядковим числом 8
назвіть елемент з порядковим

числом 19
назвіть елемент з порядковим числом 16
назвіть елемент з порядковим числом 22
назвіть елемент з порядковим числом 48

К А Д М І Й

О К С И Г Е Н

К А Л І Й

С У Л Ь Ф У Р

Т И Т А Н

Слайд 8

назвіть елемент з порядковим числом 19 назвіть елемент з порядковим числом

назвіть елемент з порядковим числом 19
назвіть елемент з порядковим числом 8
назвіть

елемент з порядковим числом 16
назвіть елемент з порядковим числом 13
назвіть елемент з порядковим числом 17
назвіть елемент з порядковим числом 22

К А Л І Й

О К С И Г Е Н

С У Л Ь Ф У Р

А Л Ю М І Н І Й

Х Л О Р

Т И Т А Н

Слайд 9

Вставте пропущені слова Оксиди - це ________ сполуки, будь-якого хімічного _________

Вставте пропущені слова

Оксиди - це ________ сполуки, будь-якого хімічного _________

з __________.
Кислоти – це ________ сполуки, молекули яких складаються з атомів _________ і __________ залишків.

бінарні

елемента Оксигеном

Гідрогену кислотних

складні

Слайд 10

Знайдіть зайву речовину в кожному рядку і обведіть, поясніть причину зайвості:

Знайдіть зайву речовину в кожному рядку і обведіть, поясніть причину зайвості:

I.

CuS K2SO4 Mg(OH)2
NaCl FeO Na2SO4
NaOH CuSO4 Ca(OH)2

II.
HCl H2O H2SO4 CaO CaCO3 NaCl
MgO H2CO3 Fe2O3

Слайд 11

«Хрестики – Нулики» (індивідуальна робота) 2. Для команди Кислоти викреслити формули

«Хрестики – Нулики» (індивідуальна робота)

2. Для команди Кислоти викреслити формули солей.

1.Для

команди Оксиди викреслити формули основ.
Слайд 12

Конкурс «Детектор брехні» Вода буває у твердому стані. Карбон(II) оксид, або

Конкурс «Детектор брехні»

Вода буває у твердому стані.
Карбон(II) оксид, або чадний газ,

корисний для людини.
У людському шлунку э кислота.
Колір лакмусу в кислотах червоний.
Кислоти змінюють забарвлення фенолфталеїну на малиновий колір.
Всі гідроксиди розчинні у воді.
Всі метали розчиняються в кислотах.
Індикатори в розчинах солей змінюють своє забарвлення.
Солі реагують із солями лише тоді, коли утворюється осад.
Перли – це кальцій карбонат.
Слайд 13

Конкурс «Детектор брехні» Вода буває у твердому стані. (Так) Карбон(II) оксид,

Конкурс «Детектор брехні»

Вода буває у твердому стані. (Так)
Карбон(II) оксид, або чадний

газ, корисний для людини. (Ні)
У людському шлунку э кислота. (Так)
Колір лакмусу в кислотах червоний. (Так)
Кислоти змінюють забарвлення фенолфталеїну на малиновий колір. (Ні)
Всі гідроксиди розчинні у воді. (Ні)
Всі метали розчиняються в кислотах. (Ні)
Індикатори в розчинах солей змінюють своє забарвлення. (Так)
. Солі реагують із солями лише тоді, коли утворюється осад. (Так)
Перли – це кальцій карбонат. (Так)
Слайд 14

Морській бій (попарно): заповнити таблицю з формулами солей

Морській бій (попарно): заповнити таблицю з формулами солей

Слайд 15

Морській бій (попарно): заповнити таблицю з формулами солей

Морській бій (попарно): заповнити таблицю з формулами солей

Слайд 16

Допишіть рівняння хімічних реакцій (самостійно) HCl+NaOH?__________________ SO3+H2O?____________________ FeCl3+KOH?__________________ CaO+H2O? ___________________

Допишіть рівняння хімічних реакцій (самостійно)

HCl+NaOH?__________________ SO3+H2O?____________________ FeCl3+KOH?__________________ CaO+H2O? ___________________

Слайд 17

Напишіть формули речовин (самостійно) А)калій хлорид Б)алюміній сульфат В)натрій гідроксид Г)ферум(III)оксид KCl Al2(SO4)3 NaOH Fe2O3

Напишіть формули речовин (самостійно)

А)калій хлорид
Б)алюміній сульфат
В)натрій гідроксид
Г)ферум(III)оксид

KCl

Al2(SO4)3

NaOH

Fe2O3
Слайд 18

«Об’єднай друзів». II I

«Об’єднай друзів».

II

I

Слайд 19

Конкурс «Поле чудес» Визначте до якого класу належить речовина. Із літер

Конкурс «Поле чудес»

Визначте до якого класу належить речовина. Із літер

у клітинах отримаєте слово.

z

Формула

Формула

I.

II.

Оксиген

Реакція

Слайд 20

«Догонялки» (здійсніть перетворення і назвіть всі речовини ) - робота у дошки І К→K2O→KOH→KCl→AgCl II S→SO2→SO3→H2SO4→BaSO4

«Догонялки» (здійсніть перетворення і назвіть всі речовини ) - робота у

дошки

І
К→K2O→KOH→KCl→AgCl
II
S→SO2→SO3→H2SO4→BaSO4

Слайд 21

Експертиза За допомогою універсального індикатора докажіть в яких пробірках містяться H2SO4 H2O NaOH

Експертиза

За допомогою універсального індикатора докажіть в яких пробірках містяться

H2SO4

H2O

NaOH

Слайд 22

Підсумок уроку Оцінювання роботи учнів на уроці. От і завершився наш

Підсумок уроку

Оцінювання роботи учнів на уроці. От і завершився наш саміт

двох могутніх регіонів країни Хімії. Підіб’ємо підсумки:
Самооцінювання учнів.
Оцінювання вчителем роботи класу та окремих учнів.
Аргументація виставлених оцінок.