Презентация по Химии "Класифікація хімічних речовин" - скачать смотреть бесплатно

Содержание

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Природні й синтетичні органічні сполуки — невід'ємна складова нашого життя. Вони

Природні й синтетичні органічні сполуки —
невід'ємна складова нашого життя. Вони

всюди - у їжі й одязі, косметичних засобах і будівельних матеріалах, спортивному й туристському спорядженні, в автомобілях і літаках, комп'ютерах і лікувальних препаратах, засобах захисту рослин і мобільних телефонах... Цей список практично нескінченний - адже щодня науковці в лабораторіях синтезують або видобувають з природних об'єктів усе нові й нові органічні речовини, досліджують їх.
Слайд 6

З природних джерел органічні речовини виділяють переважно в готовому вигляді або

З природних джерел органічні речовини виділяють переважно в готовому вигляді або

завдяки переробці природної сировини.
Наприклад, вивчаючи вуглеводні, ми дізналися, що метан і його гомологи видобувають з природного газу, нафти, кам'яного вугілля. Тому ці речовини можна класифікувати як природні органічні сполуки.
Натомість етилен і ацетилен через високу реакційну здатність у природі майже не трапляються. Тому в лабораторних умовах і промисловості їх синтезують з інших речовин.
Слайд 7

• Використання продуктів синтетичної органічної хімії пов'язане з неабиякими ризиками. Приміром,

• Використання продуктів синтетичної органічної хімії пов'язане з неабиякими ризиками.
Приміром,

розвиток злочинної підпільної індустрії синтетичних наркотичних речовин сприяє стрімкому збільшенню наркоманії, особливо поміж молоді.

Тепер важко спрогнозувати й неупереджено оцінити найближчі й віддалені наслідки збагачення раціону людини й сільськогосподарських тварин найрізноманітнішими харчовими добавками. Проблема негативного впливу на довкілля промислових і побутових відходів, які містять синтетичні органічні сполуки, залишається чи не найактуальнішою.

Слайд 8

• Дотримання правил безпечного поводження з продуктами органічної хімії - природного

• Дотримання правил безпечного поводження з продуктами органічної хімії - природного

чи синтетичного походження - умова збереження здоров'я (а, трапляється, і життя) кожної окремої людини. Почніть з азів - візьміть за правило уважно вивчати зміст етикеток споживчих товарів та інструкцій з їхнього використання. Неухильно виконуйте правила користування побутовими хімікатами і горючими газами!

• Чи безпечні природні органічні речовини?
Найсильніші природні отрути мають органічне походження. Водночас вони є об'єктом пильної уваги хіміків-органіків - адже шляхом органічного синтезу отруйні сполуки можна перетворити на дотепер не відомі лікувальні засоби.

Слайд 9

Природні органічні сполуки та реакції за їхньою участю - основа життєво

Природні органічні сполуки та реакції за їхньою участю - основа життєво

важливих процесів, які вивчає біологічна хімія і молекулярна біологія. Дослідження у цьому напрямі дають змогу глибше осягнути сутність явищ живої природи.

Тому, незважаючи на успіхи синтетичної органічної хімії, природна сировина була і залишається безцінним джерелом речовин з фантастичними властивостями. Приміром, Нобелівську премію з хімії в 2008 р. одержали науковці, які з морських медуз роду Аедиогеа виділили й дослідили білок ОГР. Зелений флуоресцентний білок дав змогу спостерігати чимало прихованих процесів і структур, наприклад ріст і характер зв'язків нейронів, поширення ракових клітин в організмах лабораторних тварин тощо.

Слайд 10

Природні органічні сполуки вирізняються розмаїттям фізичних і хімічних властивостей. Поміж них

Природні органічні сполуки вирізняються розмаїттям фізичних і хімічних властивостей. Поміж них

трапляються порівняно прості за складом леткі рідини, приміром мурашина кислота. Чимало є твердих кристалічних сполук, які істотно різняться температурою плавлення й розчинністю. Наприклад, температура плавлення ментолу, який виділяють з м'ятної олії, не перевищує 50 °С.

Природні високомолекулярні сполуки найчастіше аморфні, як от крохмаль. Знання про фізичні й хімічні властивості сполук необхідні під час їхнього добування з природної сировини. Аби виділити потрібну речовину й очистити її від домішок, хіміку-експериментатору треба виявити багато винахідливості, вибрати раціональні прийоми роботи. Досліджуючи новий продукт, доводиться щоразу шукати ліпші умови одержання індивідуальної речовини.

Слайд 11

• Природні чи синтетичні? І природні, і синтетичні! Перші синтези органічних

• Природні чи синтетичні?
І природні, і синтетичні! Перші синтези органічних

сполук дали підстави О.М. Бутлерову наголосити на можливості добування синтезом будь-якої органічної речовини. Чи не для кожної природної органічної речовини існують синтетичні аналоги, наприклад: жири, білки, вуглеводи, вітаміни, гормони тощо.

Синтетичне волокно капрон за своєю хімічною природою подібне до шерсті й шовку. Синтетичні каучуки й гума - аналоги природного каучуку, втім за низкою споживчих властивостей перевершують його. Синтетичні лікарські препарати виявляють швидший і потужніший терапевтичний ефект порівняно з природними прототипами.

Слайд 12

Пейзаж із заходом сонця у Сан-Дієго «написали» колони бактерій, висаджені поживне

Пейзаж із заходом сонця у Сан-Дієго «написали» колони бактерій, висаджені поживне

середовище у чашці Петри. У різних колоніях синтезуються флуоресцентні білки різного кольору, одержані на основі зеленого флуоресцентного білка медузи Аеquorea. Художник - Натан Шейнер співробітник лабораторії Роджера Цяня, фотограф - Піл Штейнбах