Японська культура

Слайд 2

Ікебана Ікебана («живі квіти») — традиційне мистецтво аранжування квітів у Японії.

Ікебана

Ікебана («живі квіти») — традиційне мистецтво аранжування квітів у Японії. Ікебана зародилася в Китаї в VII столітті.

Її винайшов священник-буддист. Спочатку вона використовувалася як підношення богам, Буддам і створювалася тільки ченцями. У наш час цим займаються в основному жінки. Згодом ікебану перейняли японці, і, як це часто бувало, вони переробили її на свій лад, і розвинули це мистецтво. Сьогодні японські й китайські ікебани значно відрізняються одна від одної.
Слайд 3

Карате Карате́ («голіруч») або Карате́-до́ є бойовим мистецтвом, що розвинулося з

Карате

Карате́ («голіруч») або Карате́-до́ є бойовим мистецтвом, що розвинулося з китайських бойових мистецтв та мистецтв островів Рюкю. Карате, у

загальному сенсі, — це мистецтво самозахисту за допомогою ударів, блоків та рухів. Удари завдаються як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). В різних стилях карате також вчать ударам в больові точки та життєво важливі ділянки, використанню захватів, викручуванню суглобів, замкам, утримуванням та кидкам. Людину, що практикує карате, називають каратистом
Слайд 4

Танка Танка або «Коротка пісня» — п'ятивірш, що складається із чергування

Танка

Танка або «Коротка пісня» — п'ятивірш, що складається із чергування п'яти- та семискладових рядків (5—7—5—7—7).

Заключні, завершальні рядки танка називаються аґеку.
Одиницею віршового метра у танка вважається склад, велике значення надається музичній тональності.
Танка виникла у японській поезії в VIII ст., досягла розквіту в IX—X ст., і розкрила свої можливості у творчості «шести безсмертних» ліриків (Наріхірі, Коматі, Гендзьо, Ясу-хіде, Кісена та Куронусі). Відомим майстром танки XII ст. був Сайгьо.
Слайд 5

Хайку Ха́йку — жанр японської ліричної поезії, трирядковий неримований вірш на

Хайку

Ха́йку — жанр японської ліричної поезії, трирядковий неримований вірш на основі першої півстрофи танка, що складається з 17

складів (5-7-5) і відрізняється простотою поетичної мови, свободою викладу. Класичні хайку обов'язково будуються на співвіднесенні людини, її внутрішнього світу, біографії з природою, при чому природа повинна бути визначена відносно пори року.

Найчастіше розповідь ведеться в теперішньому часі: автор показує свої переживання. Дуже важливим є те, скількома рисками малюються ієрогліфи, які стоять поряд. Якщо кількість рисок рівна, то японці вважають, що це хороше хайку. А чим більша різниця в кількості рисок в поблизу намальованих ієрогліфах — тим воно гірше.

Слайд 6

Аніме Аніме — японська анімація. Головна відмінність від анімації інших країн

Аніме

Аніме — японська анімація. Головна відмінність від анімації інших країн полягає в

тому, що аніме орієнтується не на дитячу, а переважно на підліткову чи навіть дорослу аудиторію. Популярність має не лише в Японії, а й у світі.
Аніме часто відрізняється характерною манерою зображення персонажів та фону. Випускається у формі телесеріалів, а також фільмів. Для аніме характерне надзвичайне жанрове різноманіття, яке в інших країнах притаманне кіно, а не анімації. Окрім загальних жанрів (бойовик, детектив тощо), є й специфічні, властиві лише аніме. Саме різноманітність та орієнтація на глядачів різного віку є головними перевагами аніме. В інших країнах анімація є переважно абстрактним мистецтвом для дітей, в той час, як аніме — повноцінне мистецтво.
Слайд 7

Популярні аніме Більша частина аніме-серіалів — це екранізація японських коміксів —манги,

Популярні аніме

Більша частина аніме-серіалів — це екранізація японських коміксів —манги, утім є й

екранізації книжок, а також повністю оригінальні роботи.

Клинок розсікающий демонів

Атака титанів

Токійські мстителі

Слайд 8

великий із бродячих псів токійський гуль Наруто

великий із бродячих псів

токійський гуль

Наруто