Англійські колонії в Північній Америці

Содержание

Слайд 2

Англійські колонії в Північній Америці Факт: 12 жовтня 1492 року о

Англійські колонії в Північній Америці

Факт: 12 жовтня 1492 року о другій

годині після півночі матросом Родріго де Тріана з борту «Пінта» виявлена земля. Він перший хто побачив Америку.
Слайд 3

Історія англійського колоніального правління починається з 1607 р. Частина перших колоністів

Історія англійського колоніального правління починається з 1607 р.
Частина перших колоністів -

англійські пуритани, які втекли від переслідувань, їхали до Нового Світу також протестанти з Франції та Голландії, які сподівалися знайти там притулок і можливість вільно проповідувати свої погляди, їхали і багато селян, «неспокійні» бідняки, висилалися туди придатні до праці злочинці. Перше постійне англійське поселення в Північній Америці було засновано в 1607 на території майбутньої Вірджинії. Перші роки колонії були надзвичайно важкими, багато хто вмирав від голоду.
Англійським компаніям було поставлено в обов'язок поширювати християнство і притому саме вчення єпископальної церкви; вони мали право розробляти рудники, віддаючи короні п'яту частину видобутку, та більш за все вони прагнули знайти вільні землі, придатні для обробітку. Північна Америка стала саме тим місцем, яке вони шукали. Місцевий клімат нагадував європейський, тут були багаті землі, ліси. Басейни річок Міссісіпі та Св. Лаврентія давали змогу великим суднам досягати районів континенту, віддалених від узбережжя на 1000 км. А найбільша проблема щодо відсутності успіху у добутку золота розрішилася в 1612 році, коли вдалося виростити «вірджинський тютюн». Колонія придбала джерело надійного доходу і на довгі роки тютюн став основою економіки і експорту Вірджинії.

Факт: Англія пізніше за інші європейські держави розпочала колонізацію Америки.

Початок колонізації

Крім того, тут не було численного постійного населення, як в іспанських колоніях. Англійцям довелося зустрітися з невеликими (200 тис. осіб) племенами, головним заняттям яких було полювання. Тому англійські колоністи своєю працею, а не пограбуванням, як це робили іспанці, освоювали природні багатства нового континенту.

Слайд 4

Друге постійне поселення Друге постійне поселення - місто Новий Плімут 1620г,

Друге постійне поселення

Друге постійне поселення - місто Новий Плімут 1620г, що

поклав початок колоніям Нової Англії. День висадки переселенців відзначається в США як свято День батьків-пілігримів. Згодом нові поселення виникли на північ і південь, уздовж узбережжя від іспанської Флориди до Нової Англії. Поступово на Атлантичному узбережжі утворилося 13 колоній, населення яких становило близько 2,5 млн осіб. Кожна із цих колоній утворилася незалежно одна від одної зі своїм виходом до моря. Засновниками колоній спочатку були торговельні компанії, які брали на себе зобов’язання з перевезення та облаштування колоністів на нових територіях, а також великі власники, які купували або отримували в дарунок землі від короля.

Факт: Це зародок Старої колонії і перше велике поселення на території Нової Англії.

Юридичним фундаментом колонії стала укладена на борту «Мейфлавера» угода. Бувши заснованою глибоко релігійними людьми, Плімутська колонія відрізнялася пуританськими поглядами і прихильністю традиціям. Деякі з них стали невід'ємною частиною американської культури. До числа таких належить звичай святкувати День подяки (вперше відзначений пілігримами в Новому Плімуті в 1621 році). Крім внутрішніх незгод, головною небезпекою для колонії були індіанці. У 1635-1636 роках під час так званої пекотської війни колоністами були винищені індіанці племені пекоти; їхні села на березі річки Пекот спалені разом з мешканцями. У 1675-1676 роках Плімутська колонія стала ареною кровопролитного повстання індіанців під проводом Метакомета. 1691 року Плімутська колонія була об'єднана з колонією Массачусетської затоки і колонією Мен в провінцію Массачусетс.

Слайд 5

Колоніальне суспільство складалося з різних груп населення: фермерів, підприємців, найманих працівників,

Колоніальне суспільство складалося з різних груп населення: фермерів, підприємців, найманих працівників,

плантаторів-землевласників, «законтрактованих слуг», негрів-рабів. Вільної робочої сили бракувало, і тому в Північну Америку її ввозили. Поступово там укорінили працю негрів-рабів (їх ввезення в колонії почалося ще 1619 р з Африки). Умови праці негрів були нестерпні, а за втечу їх жорстоко карали і могли позбавити життя.
Свої правила поведінки - обов'язкова праця і молитва, осуд неробства, пуритани перетворили в правила поведінки для всіх жителів колоній. Вони були впевнені в тому, що дисципліна починається з сім'ї, де ніхто не може заперечувати владі батька. Американські пуритани щиро вважали себе народом, обраним Богом, і хотіли врятувати всіх, навіть якщо це вимагало застосування насильства.
У XVII ст. такий релігійний світогляд народжував фанатизм. Але з середини XVIII ст. в культурі і суспільній думці відбуваються серйозні зміни. Розвивається світська освіта, наука, література і мистецтво. Збільшується число коледжів. До Гарвардського університету додалися Єльський і Прінстонський. У 1765 р в колоніях видавалося 43 газети, були відкриті публічні бібліотеки, швидко розвивалася друкарська справа. Найбільшими культурними центрами стали Бостон і Філадельфія.

Релігійний світогляд і правила поведінки.

Факт: Перше протестантське богослужіння на території сучасних США було проведено по англіканському обряду 13 серпня 1587 року в колонії Роанок. А з 1607 року в Джеймстауні англікани проводили регулярні служби.

Слайд 6

Соціально-економічний та політичний розвиток колоній Там англійські громадяни колоністи поводили себе

Соціально-економічний та політичний розвиток колоній

Там англійські громадяни колоністи поводили себе більш

вільно, ніж у самій Англії. Будь-які здобутки колоністів були результатом їхньої наполегливої праці, тому дуже швидко вони ставали незалежними від компаній і лордів-власників. У вирішенні проблем вони віддавали перевагу самоорганізації, а не сподівалися на заступництво губернатора, компанії тощо. Таке становище швидко привело до демократизації всіх сторін суспільного життя. Збори, представництва, обговорення розпоряджень губернатора, законів, прийнятих англійським парламентом, стали нормою життя. За наявності таких спільних тенденцій розвитку кожна колонія мала свої порядок і звичаї. У південних колоніях був значний прошарок негрів-рабів, завезених туди для роботи на великих плантаціях. У північних переважала вільна праця, але пуританська мораль суворо регламентувала поведінку колоністів. Проте існували колонії, де церква була відокремлена від держави і всі громадяни мали рівні права. Різним було ставлення колоністів і до місцевого населення — індіанців. У деяких колоніях, особливо пуританських, відбувався процес їх повного знищення. В інших колоніях ставлення до місцевого населення було лояльнішим: із ними укладалися торговельні угоди, союзи тощо. Але в результаті колонізації індіанці всеж були здебільшого витіснені за межі колоній або винищені, а їх землі захоплені. Економічний розвиток колоній стримувався метрополією. Це призвело до того, що англійські колонії перетворилися на сировинний придаток метрополії. Торгівля з колоніями давала величезні прибутки метрополії. Вона стала основним двигуном англійської промисловості, що невпинно зростала.

Факт: Темношкірі люди майже зразу стали рабами.

Слайд 7

У 1765 англійський парламент прийняв закон про гербовий збір: при купівлі

У 1765 англійський парламент прийняв закон про гербовий збір: при купівлі

будь-якого товару, аж до газет, потрібно було платити податок (спеціальна марка на гербовому папері). Закон викликав масовий рух протесту. Колоністи справедливо заявляли, що податки вони будуть платити в тому випадку, якщо їх представники будуть мати голос в англійському парламенті. Американці палили гербовий папір, громили будинки збирачів податків.
Перше серйозне зіткнення між лоялістами та прихильниками незалежності дістало назву Інциденту Гаспі. У ніч на 10 липня 1772 року митне судно британського військового флоту Gaspée сіло на міль під час переслідування невеликого судна контрабандистів.

Скориставшись цим, на світанку група з 52 людей захопила його, забрала озброєння, цінні речі та зрештою спалила.
Проте більшого розголосу набула акція революціонерів:
У 1773 р група змовників із "Синів свободи" переодяглися індіанцями, залізли на борт трьох британських кораблів,
що стояли в порту, у Бостонській гавані та скинули у воду
342 ящики з неоподатковуваним чаєм. Британський уряд відповів репресіями проти Массачусетсу, заборонивши Бостону морську торгівлю та обмеживши його свободу. Згодом заборони поширилися й на інші колонії, що спричинило чергову хвилю невдоволення та протестів.
Ця подія отримала назву «Бостонське чаювання». Головна причина конфлікту полягала в тому, що політика англійського короля ображала людську гідність жителів колоній.
Народ колоній був готовий до війни.

«Бостонське чаювання»

Факт: Американські політичні активісти звертаються до цієї події як до символу спротиву проти владних інституцій. Політична партія, що була створена у 2006 році, взяла собі це ім'я.

Слайд 8

Незалежність У 1774 році у Філадельфії відкрився нелегальний конгрес представників 12

Незалежність

У 1774 році у Філадельфії відкрився нелегальний конгрес представників 12 із

13 колоній крім Джорджії, який дістав назву Першого Континентального конгресу. До його складу увійшли такі видатні американські діячі, як Джордж Вашингтон, Семюел Адамс та Джон Адамс. Конгрес оприлюднив петицію до короля та звернення до англійського народу, закликавши скасувати останні британські акти щодо колоній та вимагаючи справедливості. В разі невиконання вимог американці погрожували припинити торгівлю з Англією. Саме на Конгресі ухвалили рішення про створення армії під керівництвом Джорджа Вашингтона.

Факт: незалежність слід характеризувати такими основними ознаками:
1) здатністю самостійно визначати цілі, завдання та методи їх досягнення;
2) здатністю вирішувати питання і проблеми за власний рахунок;
3) свободою вибору тієї чи іншої поведінки.

У відповідь у лютому 1775 року британський парламент оголосив Массачусетс бунтівною територією. Невдовзі британський генерал Томас Гейдж дістав наказ роззброїти повстанців та заарештувати їхніх лідерів. Уранці 19 квітня до 4 тисяч британських військових увійшли у Конкорд, де зіткнулися із загоном повстанців кількістю близько 77 людей, на підмогу яким прибувало все більше революціонерів. Ця подія, відома як бій при Лексингтоні та Конкорді, поклала початок війни за незалежність, яка призвела до прийняття Декларації незалежності США в 1776 році. Зараз це національне свято "День незалежності" або ще його називають "Четверте липня".

Слайд 9

Це цікаво! Рабство, відоме в Америці з 1619 р було скасовано

Це цікаво!

Рабство, відоме в Америці з 1619 р було скасовано Авраамом

Лінкольном в 1862 р. Тобто проіснувало більш ніж 200 років!
Корінні жителі Американського континенту - індіанці - не мали громадянських прав в США до 1924 р. На сьогоднішній день владою офіційно визнано 567 племен, більшість з яких мають власні резервації з правом на самоврядування. У Сполучених Штатах проживає приблизно 5 млн. індіанців, найбільше їх в Каліфорнії, Оклахомі і Арізоні. До 1967 року в країні заборонялися міжрасові шлюби, крім декількох штатів.

Найстаршим ВНЗ США і одним із знаменитих університетів світу по праву вважається Гарвард в штаті Массачусетс. Він заснований в 1636 року і названий на честь християнського місіонера Джона Гарварда. В кінці XIX ст. навчальний заклад було визнано центральним у колах бостонської еліти. Університет лідирує в країні за кількістю випускників-мільярдерів, з ним так чи інакше пов'язані 75 лауреатів Нобелівської премії, тут навчалися 8 президентів США, оскароносці Наталі Портман і Томмі Лі Джонс, засновник Майкрософт Білл Гейтс і творці популярної соціальної мережі Facebook.

1664 р. – У результаті англо-голландської війни англійці завоювали засновану в 20-х рр. XVII ст. колонію Нова Голландія й перейменували її на Нью-Йорк.

1692 рік- Полювання на відьом в Сейлемі. За звинуваченням в чаклунстві повішені 19 осіб, майже 200 чоловік ув'язнені, де кілька з них вмирають.
На момент проголошення незалежності населення США становило всього 2,5 млн осіб.
У липні 1776 року населення 13 колоній становило приблизно 2,5 млн осіб. Нині чисельність населення США оцінюється в більш ніж 310 млн. чоловік.

Слайд 10

Не всі колонії підтримали незалежність Серед 13 колоній не всім сподобалася

Не всі колонії підтримали незалежність
Серед 13 колоній не всім сподобалася ідея

проголошення незалежності. Пенсільванія і Південна Кароліна проголосували проти, Делавер не зміг прийняти певного рішення, а Нью-Йорк утримався.

Великобританія дізналася про проголошення незалежності США майже через два місяці
Оскільки технічних засобів зв'язку в ті часи ще не було, новина про ухвалення Декларації Незалежності досягла Лондона тільки 30 серпня 1776 року.

Деяких з підписантів Декларації стратили як зрадників
З 56 осіб, які поставили свої підписи під Декларацією Незалежності, п'ятеро захопили британські солдати. Вони постали перед військовим трибуналом і були страчені як зрадники. Дев'ять людей померли від ран, отриманих під час війни за незалежність. Багато хто втратив дружин, дітей і майно. За іронією долі двоє авторів історичного документа - Томас Джефферсон і Джон Адамс - померли в один день 4 липня 1826 року, рівно через 50 років після підписання Декларації.

Традиція святкувати День незалежності стала популярною тільки в 1812 році
Саме тоді закінчилася Англо-Американська війна. У 1870 року 4 липня став вихідним неоплачуваним днем. І лише в 1941 році цей день став оплачуваних вихідним днем.