Prezentatsia_Microsoft_PowerPoint_2_1 (1)

Содержание

Слайд 2

Віртуальна виставка «Перлини української літератури»

Віртуальна виставка

«Перлини
української
літератури»

Слайд 3

Тарас Шевченко «Вибрані твори» Ш37 Вибрані твори/Тарас Шевченко;передмова Пахаренка В.І.-К. :

Тарас Шевченко «Вибрані твори» Ш37 Вибрані твори/Тарас Шевченко;передмова Пахаренка В.І.-К. : Шанс,2013.-272с.-(Серія

«Шкільна бібліотека»)

Ця книга є ювілейним виданням вибраних творів Тараса Шевченка, приуроченим до 125-річчя до дня народження поета. У вступній статті описується роль творчості Тараса Григоровича у формуванні громадянської думки з точки зору комуністичної ідеології, подаються окремі біографічні свідчення про нього. Окрім поезії та прози Шевченка, у книзі опубліковано його автобіографічний лист до редактора видання «Народное чтение».

Слайд 4

Мені тринадцятий минало…

Мені тринадцятий минало…

Слайд 5

«Земля» — це соціально-психологічна повість Ольги Кобилянської про селянство. Поклавши в

«Земля» — це соціально-психологічна повість Ольги Кобилянської про селянство. Поклавши в основу твору дійсні

факти, письменниця створила глибоко індивідуалізовані образи селян, усім своїм єством пов'язаних із землею-годувальницею. «Факти, що спонукали мене написати «Землю», правдиві. Особи майже всі що до одної також із життя взяті. Я просто фізично терпіла під з'явиськом тих фактів, і коли писала — ох, як хвилями ридала!…»

Ольга Кобилянська«Земля»
К55 Земля/Ольга Кобилянська ; передмова Пахаренка В.І.-К. : Шанс,2013.-336с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

Слайд 6

Ольга Кобилянська

Ольга Кобилянська

Слайд 7

Факти Ось, що казала сама Ольга: «Факти, що спонукали мене написати

Факти

Ось, що казала сама Ольга:
«Факти, що спонукали мене написати «Землю»,

правдиві. Особи майже всі що до одної також із життя взяті. Я просто фізично терпіла під з'явиськом тих фактів, і коли писала — ох, як хвилями ридала!…»
Слайд 8

Іван Нечуй-Левицький «Вибрані твори» Н59 Вибрані твори/Іван Нечуй-Левицький ; передмова Задорожної

Іван Нечуй-Левицький «Вибрані твори» Н59 Вибрані твори/Іван Нечуй-Левицький ; передмова Задорожної С.В.-К.

: Шанс,2013.-720с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

Видяння містить твори Івана Нечуя-Левицького,вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністерства освіти і науки України.До художніх творів подано передмову,що висвітлює життя і творчість письменника.Наприкінці видання розміщено примітки до кожного твору,що полегшує сприйняття тексту.
Видання розраховане на учнів,вчителів української мови та літератури і читачів,які цікавляться художньою літературою.

Слайд 9

Творчість Івана Нечуя-Левицького

Творчість Івана Нечуя-Левицького

Слайд 10

Іван Нечуй-Левицький про бога «Не піду, мамо, до Києва, не хочу

Іван Нечуй-Левицький про бога

«Не піду, мамо, до Києва, не хочу молитись

та дурно богові пороги оббивати. Коли є той бог на світі, то він бог панський, а не мужицький, бог все добро оддає панам, а пан не дає нічого»
Слайд 11

Іван Котляревський «Енеїда», «Наталка Полтавка» К73 Енеїда;Наталка Полтавка/Іван Котляревський ;передмова Задорожної

Іван Котляревський «Енеїда», «Наталка Полтавка» К73 Енеїда;Наталка Полтавка/Іван Котляревський ;передмова Задорожної С.В.- К.

:Шанс,2013.-320с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

Головне достоїнство «Енеїди» – яскравий національний колорит, різнобічне зображення життя усіх верств суспільства XVIII ст., передусім козацтва, його боротьби за державність після зруйнування Запорозької Січі у 1775 р. За жанром «Енеїда» – травестійна бурлескна поема. Система віршування – слабо-тонічна: у кожному рядку є певна послідовність у чергуванні наголошених і ненаголошених складів. Віршовий розмір – ямб. Строфа – десятирядкова (децина). Композиція. 6 частин (порівняйте: у Вергілія – 12).
Як патріот, Котляревський переймався тим, що в театрах, які тільки-но почали на той час з’являтися в Україні, відсутній репертуар українською мовою. Це спонукало письменника написати п’єси українською мовою, які були б про українців, показуючи їх чесно й об’єктивно, і зрозумілі українцям. Свій мотив І. Котляревський розкрив у п’єсі «Наталка Полтавка» в II дії 7 яві, де розмовляють Петро з виборним Макогоненком і возним Тетерваковським про театр у Харкові.

Слайд 12

До творів пишуть музику

До творів пишуть музику

Слайд 13

Готуючись до тесту За жанром «Енеїда» – травестійна бурлескна поема. Система

Готуючись до тесту

За жанром «Енеїда» – травестійна бурлескна поема. Система віршування –

слабо-тонічна: у кожному рядку є певна послідовність у чергуванні наголошених і ненаголошених складів. Віршовий розмір – ямб. Строфа – десятирядкова (децина). Композиція. 6 частин (порівняйте: у Вергілія – 12).
Слайд 14

Пантелеймон Куліш К90 Жизнь Куліша;Дівоче серце;Чорна рада/Пантелеймон Куліш ; передмова Задорожної

Пантелеймон Куліш К90 Жизнь Куліша;Дівоче серце;Чорна рада/Пантелеймон Куліш ; передмова Задорожної С.В.-К.

: Шанс,2013.-272с.-(Серія «Шкільна бібліотека «)

Видання містить твори Пантелеймона Куліша "Жизнь Куліша", "Дівоче серце", "Чорна рада", вивчення яких передбачено чинною навчальною програмою з української літератури Міністерства освіти і науки України. До творів подано передмову, що висвітлює життя і творчість писменника. У кінці книги розміщено примітки.ю що полегшує сприйняття тексту. Видання розраховане на учнів, вчителів української мови та літератури і читачів, які цікавляться художньою літературою. 

Слайд 15

Пантелеймон Куліш «Чорна рада»

Пантелеймон Куліш «Чорна рада»

Слайд 16

Пантелеймон Куліш про себе «Я не поет і не історик, ні!

Пантелеймон Куліш про себе

«Я не поет і не історик, ні!
Я

— піонер з сокирою важкою:
Терен колючий в рідній стороні
Вирубую трудящою рукою.»
Слайд 17

Михайло Коцюбинський «Intermezzo», «Тіні забутих предків» К75 Дорогою ціною;Intermezzo;Тіні забутих предків/Михайло

Михайло Коцюбинський «Intermezzo», «Тіні забутих предків» К75 Дорогою ціною;Intermezzo;Тіні забутих предків/Михайло Коцюбинський

; передмова Задорожної С.В.-К. : Шанс,2013.-160с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

«Intermezzo»
Новела розпочинається присвятою («Присвячую кононівським полям») та переліком незвичайних дійових осіб (Моя утома, Ниви у червні, Сонце, Три білих вівчарки, Зозуля, Жайворонки, Залізна рука города, Людське горе). Однак «Intermezzo» не драматичний, а епічний твір.
«Тіні забутих предків»
Сюжет повісті перегукується з трагедією Шекспіра «Ромео і Джульетта». У них є чимало спільних рис. Як Монтеккі й Капулетті, ворогують роди Палійчуків і Гутенюків. У ворогуючих родах є діти, які кохають один одного, – Іван і Марічка. Давня ворожнеча має стати їм на перешкоді. Як і в Шекспіра, герої М. Коцюбинського гинуть.

Слайд 18

До творів пишуть музику

До творів пишуть музику

Слайд 19

Трохи про життя Бо життя безупинно і невблаганно іде на мене,

Трохи про життя

Бо життя безупинно і невблаганно іде на мене,

як хвиля на берег. Не тільки власне, а і чуже. А врешті — хіба я знаю, де кінчається власне життя, а чуже починається? Я чую, як чуже існування входить в моє, мов повітря крізь вікна і двері, як води притоків у річку. Я не можу розминутись з людиною. Я не можу бути, самотнім. Признаюсь — заздрю планетам: вони мають свої орбіти, і ніщо не стає їм на їхній дорозі. Тоді як на своїй я скрізь і завжди стрічаю людину. — «Intermezzo»
Слайд 20

Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною» К75 Дорогою ціною;Intermezzo;Тіні забутих предків/Михайло Коцюбинський ;

Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною» К75 Дорогою ціною;Intermezzo;Тіні забутих предків/Михайло Коцюбинський ; передмова

Задорожної С.В.-К. : Шанс,2013.-160с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

Повість М. Коцюбинського «Дорогою ціною» (інколи її називають оповіданням) зображує героїко-романтичну історію двох закоханих. Соломію, яка любила Остапа, пан видав заміж за старого фурмана, а Остапа за бунтівні розмови грозився віддати у солдати. Молодята тікають на вільні землі. Під час утечі Остапа поранили, потім вилікували, заарештували, суворо покарали й відправили назад до пана. Соломія ж пожертвувала своїм життям заради порятунку коханого. Після скасування кріпацтва Остап повертається до місця загибелі Соломії й чекає із нею зустрічі в іншому світі. Письменник оспівує не лише силу кохання, а й волелюбність, мужність українського народу, який не корився панській неволі.

Слайд 21

Сильні українці Оповідання "Дорогою ціною" вражає найбільше тим, що крізь суворий

Сильні українці

Оповідання "Дорогою ціною" вражає найбільше тим, що крізь суворий

і реалістичний сюжет ми бачимо життєстверджуючу віру в людину, її боротьбу за волю та гідність. Загибель Соломії страшна й прекрасна, бо її не змогли зламати. Життя Остапа безнадійне й прекрасне, бо він не скорився й нічого не забув. Коцюбинський зміг змалювати могутні характери, передав внутрішню красу сильних людей, які уособлюють кращі національні якості українців.
Слайд 22

Іван Карпенко-Карий «Сто тисяч» «Мартин Боруля» К26 Сто тисяч;Мартин Боруля/ Іван

Іван Карпенко-Карий «Сто тисяч» «Мартин Боруля» К26 Сто тисяч;Мартин Боруля/ Іван Карпенко-Карий

; передмова Задорожної С.В.-К. : Шанс,2013.-144с.-(Серія «Шкільна бібліотека»)

«Сто Тисяч» — трагікомедія на чотири дії Івана Карпенка-Карого , основною темою якої є сатира на людську жадобу. П'єса була написана у 1889 році. Її тематика знайшла продовження в іншій комедії Карпенка-Сірого «Хазяїн». Жанр п'єси «Сто тисяч» визначають як сатиричну трагікомедію характерів, бо у творі висміюється надмірна жадоба до збагачення — визначальна риса вдачі головного героя Герасима Калитки.
Сюжет комедіï «Мартин Боруля» письменник будує на фактах з життя родини Тобілевичів: батько драматурга, який довгий час служив управителем поміщицьких маєтків, вирішив домогтися визнання свого роду дворянським. На це пішло чимало часу, але марно — дворянство не було доведено, оскільки прізвище в старих документах було Тубілевич, а в нових Тобілевич. Карпенко-Карий використав цей факт, аби висміяти намагання простоï людини вибитись у дворяни, хибно думаючи, що цим можно в чомусь піднестися над іншими.

Слайд 23

Цитата «Тепер всі пишуть: крадуть у других і видають за своє,

Цитата

«Тепер всі пишуть: крадуть у других і видають за своє,

а як я напишу, то буде сама правда, потому бачу все, як на долоні.»