Методика кроссфііту і її використання

Содержание

Слайд 2

Зміст: 1. Загальне положення 2. Методика і її використання 3. Використання кроссфіту 4. Побудова Кроссфіт тренувань

Зміст:

1. Загальне положення
2. Методика і її використання
3. Використання кроссфіту
4. Побудова Кроссфіт

тренувань
Слайд 3

Загальне положення: Кроссфіт (CrossFit від англ.) - Тренувальна методика і змагальний

Загальне положення:

Кроссфіт (CrossFit від англ.) - Тренувальна методика і змагальний вид

спорту на основі варіюючих в рамках одного сеансу інтенсивних силових і функціональних вправ.
Слайд 4

Методика і її використання Кроссфіт можна описати як програму тренувань, що

Методика і її використання

Кроссфіт можна описати як програму тренувань, що складається

з «постійно варіюючих функціональних вправ високої інтенсивності». Мета методики формулюється як фізичний розвиток людини за такими напрямками як витривалість, сила, гнучкість, швидкість, координація, точність, а також поліпшення працездатності серцево-судинної і дихальної систем, швидкість адаптації до зміни навантажень і ін. Програма тренування по Кроссфіт підходить для будь-якого виду спорту (для людей різного рівня підготовки).
Слайд 5

У програмі комбінуються такі види діяльності як біг (спринтерські забіги), веслування

У програмі комбінуються такі види діяльності як біг (спринтерські забіги), веслування

(на спеціальних тренажерах), стрибки (зі скакалкою або на перешкоди), лазіння по канату, робота з вільними вагами (гантелі, гирі, штанга, сендбег), вправи на кільцях і багато інших. Типовий тренувальний день в афілійованих залі включає в себе розминку, вивчення і відпрацювання нових рухів, ВОД, роботу над помилками. Причому робота над помилками проводиться як індивідуально, так і колективно, так як Кроссфіт пропагує роботу в злагодженому колективі. Результати ВОД записуються на дошці для загального ознайомлення, щоб підтримувати «змагальну атмосферу» в колективі і мотивувати атлетів до поліпшення своїх результатів.
Слайд 6

Використання кроссфіту За програмою Кроссфіт працюють тисячі сертифікованих залів по всьому

Використання кроссфіту

За програмою Кроссфіт працюють тисячі сертифікованих залів по всьому світу.

Також багато пожежні служби, силові структури, органи правопорядку включають Кроссфіт в програму підготовки особового складу (зокрема, в США і Канаді). Кроссфіт входить в програму підготовки Збройних Сил Канади, а також Королівського Лейб-Гвардійського Полку Данії. Однак не варто думати, що програми розраховані лише на людей з високим рівнем підготовки: Кроссфіт рекомендується всім, хто хоче бути в хорошій фізичній формі. Є програма CrossFit Kids, розроблена спеціально для дітей. По суті, для тренувань зовсім не обов'язково ходити в зал, більшу частину комплексів можна виконувати на вулиці і навіть вдома.
Слайд 7

У кроссфіта дуже багато послідовників і шанувальників, але чимало і супротивників.

У кроссфіта дуже багато послідовників і шанувальників, але чимало і супротивників.

Критики вказують на надмірність навантажень для всього організму в цілому, на непослідовність і нелогічність вправ, що становлять комплекс тренувань. Важливо відзначити, що, дійсно, Кроссфіт може бути жорстким тренінгом, тому, перш ніж приступити до тренувань, потрібно знати і розуміти, які проблеми зі здоров'ям є у людини. Підходити до занять необхідно поступово, втім, як і в будь-якому виді спорту. Протипоказані «з нуля» комплекси в високому темпі і з важкими вагами.
Слайд 8

Побудова Кроссфіт тренувань Циклічні тренування складаються з координаційних, жироспалюючих і силових

Побудова Кроссфіт тренувань

Циклічні тренування складаються з координаційних, жироспалюючих і силових вправ.

Тренування будуються таким чином, щоб межа витривалості наступав якомога пізніше. Кожне тренування складається від двох до шести базових вправ, 50% яких мають проводитися в аеробному стилі (стрибки, біг). Друга половина - в силовому стилі. Всі вправи повинні чергуватися відповідно до виду навантаження
Слайд 9

Програма Кроссфіт-тренувань вибудовується по одному з трьох принципів: А) Без урахування

Програма Кроссфіт-тренувань вибудовується по одному з трьох принципів:
   А) Без урахування часу.

Проведення тренувань з певною кількістю повторів у кожній вправі в межах раунду. Головна мета - пройти певну кількість раундів в заданому темпі. Перерва між раундами - 1-2 хв. Поступово ця перерва потрібно зменшувати до тих пір, поки ви не зможете робити все раунди без зупинки. На такому принципі будують свої тренування новачки.
Слайд 10

Б) З урахуванням часу. Такий же принцип, як і без урахування

Б) З урахуванням часу. Такий же принцип, як і без урахування

часу, тільки проходження всіх раундів має хронометрувати. І кожне тренування повинна бути спрямована на те, щоб скорочувати час виконання всіх раундів.
Слайд 11

В) З урахуванням кількості раундів. Задаються певні часові рамки, в яких

 В) З урахуванням кількості раундів. Задаються певні часові рамки, в яких

потрібно виконати максимальну кількість раундів за заданий час. Мета таких тренувань - збільшення кількості раундів при незмінному часу виконання тренування.
Основну програму тренувань повинні наповнити тренувальні дні, де буде набір з 3-5 тренувальних планів, щоб не дати можливість організму звикнути до одноманітним вправам. Кроссфіт - це всебічний розвиток, тому важливо постійно розширювати базу вправ.