Інтернет навчання

Содержание

Слайд 2

Інтернет-освіта — освіта, що здійснюється з використанням ресурсів та технологій глобальної

Інтернет-освіта  — освіта, що здійснюється з використанням ресурсів та технологій глобальної мережі інтернет. У відношенні до

поняття дистанційна освіта є видовою відмінністю, більш строго регламентує техніко-технологічну специфіку навчання — використання мережі інтернет. Більшість діючих центрів навчання можна умовно розділити на три групи за ступенем «занурення» в інтернет.
Слайд 3

До першої групи належать заклади, вся робота яких будується виключно на

До першої групи належать заклади, вся робота яких будується виключно на Інтернет-технологіях.

Вибір навчального курсу, його оплата, заняття зі студентами, передача контрольних завдань та їх перевірка, а також здача проміжних і фінальних іспитів здійснюються через Мережу. Подібних навчальних центрів, іноді іменованих «віртуальними університетами», не так багато з-за високих вимог до апаратно-програмного оснащення і рівня підготовки персоналу, а також необхідності значних початкових фінансових вкладень.
Слайд 4

Другу, найчисленнішу групу, складають навчальні заклади, що поєднують різні традиційні форми

Другу, найчисленнішу групу, складають навчальні заклади, що поєднують різні традиційні форми

очного і дистанційного навчання з нововведеннями в дусі часу. Наприклад, деякі вузи частину своїх програмних курсів переводять у віртуальну форму, а центри дистанційного навчання, спираючись на Інтернет-технології, у той же час не відмовляються від практики проведення очних екзаменаційних сесій. Варіантів тут може бути багато, але в кожному випадку комп'ютеризована лише частина навчального процесу.
Слайд 5

До третьої групи можна віднести навчальні центри, для яких Інтернет служить

До третьої групи можна віднести навчальні центри, для яких Інтернет служить лише внутрішнім комунікаційним

середовищем. На своїх сайтах вони розміщують інформацію про навчальні програми (плани), семінари, а також бібліотечні каталоги.
Слайд 6

Пропоновані в системах віртуального навчання курси прийнято ділити на два види:

Пропоновані в системах віртуального навчання курси прийнято ділити на два види: кредитні та

некредитні. «Кредитним» вважається курс, офіційно затверджений в акредитованому навчальному закладі. Він зараховується студентові в рамках навчальної програми з якої-небудь спеціальності і є однією із сходинок на шляху до отримання наукового ступеня. До «Некредитних» відносять курси, призначені для отримання додаткової або постуніверситетської освіти (наприклад з метою підвищення кваліфікації) і які не ведуть до отримання наукового ступеня.
Слайд 7

Навчальні заклади, що пропонують некредитні курси, фактично утворюють систему «відкритої освіти».

Навчальні заклади, що пропонують некредитні курси, фактично утворюють систему «відкритої освіти».

Вони роблять акцент на цінності навчальної програми як такої, не піклуючись про престижність видаваного диплома або вазі кредиту. У рамках відкритої освіти створені тисячі навчальних курсів з різноманітних тем, включаючи освоєння мов і вдосконалення навичок роботи з комп'ютером. В Інтернеті можна знайти й такі навчальні заклади, які пропонують пройти навчання за повною програмою коледжу, але не надають освітнього кредиту.
Слайд 8

Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в

Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі

за допомогою використання ІКТ від тих, хто навчає, до тих, хто навчається. Застосовується під час підготовки як у ВНЗ, так і в Бізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання студентам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогою диспутів експертів із кількох країн, за відсутності викладача.
Слайд 9

Спочатку дистанційне навчання здійснювалось у формі письмового спілкування, тобто розв'язані завдання

Спочатку дистанційне навчання здійснювалось у формі письмового спілкування, тобто розв'язані завдання надсилались

поштою. На сучасному етапі дистанційне навчання здійснюється, зокрема, за допомогою інтернету та інших засобів.
Слайд 10

Одним з перших великих центрів дистанційного навчання, що поширював свої матеріали

Одним з перших великих центрів дистанційного навчання, що поширював свої матеріали

через мережу інтернет стала Хан-Академія. ЇЇ автор Салман Хан почав викладати у вільний доступ в мережі власні відео-уроки, що створював для своєї кузени. Згодом, коли уроки отримали неабияку популярність і мільйони переглядів в мережі YouTube Хан створив окремий навчальний центр.
Слайд 11

В Україні є декілька прикладів великих навчальних центрів з дистанційною формою

В Україні є декілька прикладів великих навчальних центрів з дистанційною формою навчання, що

спеціалізуються на підготовці учнів до ЗНО та університетських курсах. Одним з найбільших є Prometheus - проект масових відкритих онлайн-курсів.
Слайд 12

Спочатку відзначимо плюси дистанційного навчання. · Технологічність - навчання з використанням

Спочатку відзначимо плюси дистанційного навчання. · Технологічність - навчання з використанням сучасних

програмних і технічних засобів робить електронне освіта ефективнішим. Нові технології дозволяють зробити візуальну інформацію яскравою і динамічною, побудувати сам процес освіти з урахуванням активної взаємодії студента з навчальною системою. · Розвиток Інтернет мереж, швидкісного доступу в Інтернет, використання мультимедіа технологій, звуку, відео робить курси дистанційного навчання повноцінними і цікавими. На думку 57% викладачів США, результати дистанційного навчання не поступаються або навіть перевершують результати традиційних занять. 33,3% опитаних викладачів вважає, що в найближчі роки результати дистанційного навчання перевершать результати аудиторного. · Доступність і відкритість навчання - можливість вчитися віддалене від місця навчання, не покидаючи свій дім або офіс. Це дозволяє сучасному фахівцеві вчитися практично все життя, без спеціальних відряджень, відпусток, поєднуючи з основною діяльністю. При цьому роблячи упор на навчання увечері і у вихідні дні. · Можна вчитися перебуваючи практично в будь-якій точці земної кулі, де є комп'ютер та Інтернет.
Слайд 13

Як правило дистанційне навчання дешевше звичайного навчання, в першу чергу за

 Як правило дистанційне навчання дешевше звичайного навчання, в першу чергу за

рахунок зниження витрат на переїзди, проживання в іншому місті, зниження витрат на організацію самих курсів (не треба оплачувати приміщення для занять, менше обслуговуючого персоналу, витрати на викладачів можуть бути скорочені і т . д.). · Свобода і гнучкість, доступ ДН якісної освіти - з'являються нові можливості для вибору курсу навчання. Дуже легко вибрати декілька курсів з різних університетів, з різних країн. Можна одночасно вчитися в різних місцях, порівнюючи курси між собою. З'являються можливість навчання в кращих навчальних закладах, за найбільш ефективними технологіями, у найбільш кваліфікованих викладачів. · Навчання в будь-який час в будь-якому місці дозволяє студентам не тільки залишатися в звичній для них обстановці і зберегти звичний ритм життя, а й виробити індивідуальний графік навчання. · Людина може навчатися дистанційно інкогніто, в силу різних причин (вік, стан, посаду, сором'язливість і т.д.). · Можливість навчання інвалідів і людей з різними відхиленнями. · При використанні дистанційного навчання навчальний заклад отримує більшу кількість іноземних студентів, університети мають можливість збільшити кількість студентів за рахунок залучення дистанційних слухачів з інших країн і міст.
Слайд 14

Незважаючи на безліч переваг, ДН має і свої недоліки: · Відсутність

Незважаючи на безліч переваг, ДН має і свої недоліки: · Відсутність прямого

очного спілкування між учнями і викладачем. А коли поряд немає людини, яка могла б емоційно офарбувати знання, це значний мінус для процесу навчання. · Необхідність в персональному комп'ютері та доступ в Інтернет. · Високі вимоги ДН постановки задачі на навчання, адміністрування процесу, складність мотивації слухачів. · Однією з ключових проблем Інтернет-навчання залишається проблема аутентифікації користувача при перевірці знань. Більшість дистанційних програм передбачає очну екзаменаційну сесію. Частково ця проблема вирішується з установкою відеокамер на стороні навчає і відповідного програмного навчання. · Необхідність наявності цілого ряду індивідуально-психологічних умов. Для дистанційного навчання необхідна жорстка самодисципліна, а його результат безпосередньо залежить від самостійності і свідомості учня.