Метод фокальних об'єктів

Слайд 2

Мета методу Вдосконалення об'єкта за рахунок отримання великої кількості оригінальних модифікацій

Мета методу Вдосконалення об'єкта за рахунок отримання великої кількості оригінальних модифікацій об'єкта

з несподіваними властивостями. Суть методу Перенесення ознак випадково вибраних об'єктів на вдосконалюється об'єкт, який знаходиться ніби у фокусі перенесення і тому називається фокальним. Виникли незвичайні поєднання намагаються розвинути шляхом вільних асоціацій.
Слайд 3

План дій: З умов завдання виділити об'єкт (прототип), який підлягає удосконаленню

План дій: З умов завдання виділити об'єкт (прототип), який підлягає удосконаленню

(ФО), уточнити мету.Вибрати 3-4 випадкових об'єктів (відкривши навмання каталог, книжку тощо).Виписати для кожного з них кілька характерних ознак (властивостей).Отримані ознаки перенести на прототип (фокальний об'єкт) – отримати нові поєднання.Нові поєднання розвинути шляхом вільних асоціацій. Зафіксувати всі цікаві ідеї.Оцінити нові ідеї та відібрати найбільш ефективні з точки зору реалізації. Сформулювати завдання на розробку нових модифікацій об'єкта.
Слайд 4

РЕЗУЛЬТАТ СПИСКИ ІДЕЙ ТА ПРОПОЗИЦІЙ З НОВИМ МОДИФІКАЦІЯМ ОБ'ЄКТА. ПЕРЕВАГИ ПРОСТОТА

РЕЗУЛЬТАТ СПИСКИ ІДЕЙ ТА ПРОПОЗИЦІЙ З НОВИМ МОДИФІКАЦІЯМ ОБ'ЄКТА. ПЕРЕВАГИ ПРОСТОТА ОСВОЄННЯ І БЕЗМЕЖНІ

МОЖЛИВОСТІ ПОШУКУ НОВИХ ПІДХОДІВ ДО ПРОБЛЕМИ.НЕШАБЛОННІСТЬ ВИСУНУТИХ ІДЕЙ. УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ МЕТОДУ. НЕДОЛІКИ НЕПРИДАТНІСТЬ ПРИ ВИРІШЕННІ СКЛАДНИХ ЗАВДАНЬ.МФО І ВСІ ЙОГО РІЗНОВИДИ ДАЮТЬ ТІЛЬКИ ПРОСТІ ПОЄДНАННЯ.ВІДСУТНІСТЬ ПРАВИЛ ВІДБОРУ ТА ВНУТРІШНІХ КРИТЕРІЇВ ОЦІНКИ ОДЕРЖУВАНИХ ІДЕЙ. ПРИКЛАД ЗАСТОСУВАННЯ МФО ВДОСКОНАЛЮЄТЬСЯ ОБ'ЄКТ ЛІХТАРИК.