Тіл дыбыстары 5-сынып

Содержание

Слайд 2

Сабақтың мақсаты: 1.Тіл дыбыстары туралы бастауышта алған білімдерін еске түсіре отырып,

Сабақтың мақсаты:

1.Тіл дыбыстары туралы бастауышта алған білімдерін еске түсіре отырып, тіл

дыбыстары туралы жалпы түсінік беру.
2.Алған білімді есте сақтауға дағдыландыру, логикалық ойлау қабілеттерін, дәлелді сөйлеу дағдыларын дамыту;
3. Орындалатын тапсырмалар арқылы бір-бірін сыйлауға, тыңдауға дағдыландыру. Өз еңбегін әділ бағалауға тәрбиелеу;
Слайд 3

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2. Үй тапсырмасын тексеру. 3. Жаңа сабақ.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
3. Жаңа

сабақ.
4.Cөздікпен жұмыс
5. Жаттығумен жұмыс.
6. Рефлексия.
7. Үй тапсырмасы.
8.Бағалау.
Слайд 4

Ұйымдастыру кезеңі 1. Уақытында бастау 2.Белсенді болу 3.Ашық болу 4.Сөзді бөлмеу 5.Бір-бірімізді құрметтеп сыйлау

Ұйымдастыру кезеңі

1. Уақытында бастау
2.Белсенді болу
3.Ашық болу

4.Сөзді бөлмеу
5.Бір-бірімізді құрметтеп сыйлау
Слайд 5

Жаңа сабақ Тіл дыбыстары дегенде қандай түсінік ойларыңа келеді.



Жаңа сабақ
Тіл дыбыстары дегенде қандай түсінік ойларыңа келеді.

Слайд 6

Фонетика гректің «фоне» деген сөзі негізінде қолданысқа енген. Фоненің мағынасы -дыбыс,

Фонетика гректің «фоне» деген сөзі негізінде қолданысқа енген. Фоненің мағынасы

-дыбыс, үн, дауыс. Фонетика-тіл білімінің дыбыстық жағын зерттейтін сала.
Слайд 7

Проблемалық сұрақ Мына сөздерге назар аударып, сөздердің қандай өзгеріске ұшырап тұрғанын

Проблемалық сұрақ


Мына сөздерге назар аударып, сөздердің қандай өзгеріске

ұшырап тұрғанын айт:
Бас, тас, жас, қас, нас
Ескек, кек, ек
Қал- лақ, түс- сүт, кел- лек
Слайд 8

Слайд 9


Слайд 10

Оқулықпен жұмыс 235-жаттығу. Сал, жат, тық, қаш, жан. 236-жаттығу. Ал, ат, у, ыс, ас.

Оқулықпен жұмыс

235-жаттығу.
Сал, жат, тық, қаш, жан.
236-жаттығу.
Ал, ат, у, ыс, ас.

Слайд 11

Тапсырма: Адасқан әріптерді орнына қой. Кім жылдам? 1. і, м, б,

Тапсырма: Адасқан әріптерді орнына қой.

Кім жылдам? 1. і, м, б, л,

і 4. ш, о, б, а, л, қ, а 2. к, р, е, м, т, е, е 5. с, ұ, з, а, т 3. к, т, е, м, е, т, е 6. а, л, а, д
Слайд 12

Метограмманы мәнерлеп оқып, көшіріп жаз. Құста бар, сүтте жоқ. Нұрда бар,

Метограмманы мәнерлеп оқып, көшіріп жаз.

Құста бар, сүтте жоқ.
Нұрда бар,

түсте жоқ.
Сайда бар, алмада жоқ.
Тайда бар, алшада жоқ.
Слайд 13

Кестені толтыр

Кестені толтыр

Слайд 14

1. Бір буынды сөздердің дауысты, дауыссыз дыбыстарын өзгертіп, жаңа сөздер құраңдар.

1. Бір буынды сөздердің дауысты, дауыссыз дыбыстарын өзгертіп, жаңа сөздер

құраңдар.
Ат, тал, сой, ақ, ес, ін, ұл, күн, қақ.
2. Метаграммалар жазу

Үйге тапсырма