Содержание
- 2. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды етістіктің түрлену жолдарымен таныстыру. Шақ туралы түсінік беру, іс жүзінде қолдана білу;
- 3. Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, сын тұрғысынан ойлау стратегиясының элементтері. Көрнекілігі: ББҮ кестесі, «Шыңға
- 4. Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару. Сыныпты үш топқа бөлеміз. І топ «Қыран».
- 5. “Миға шабуыл” І топ. 1.Жалғаудың неше түрі бар? 2.Зат есім жіктеледі ме? 3.Тәуелденудің неше түрі бар?
- 6. ІІ топ 1.Көптік жалғау нешеу? 2.Барыс септігінің сұрағын ата. 3.Зат есім жіктеліп келіп қай сөйлем мүшесінің
- 7. ІІІ топ 1.Қазақ тілінде неше сөз табы бар? 2.Сөйлем мүшесі нешеу? 3.Сын есім сөйлемде қай сөйлем
- 8. 2. Жаңа сабақ. ББҮ әдісі
- 9. Етістіктің қимыл іс-әрекетті білдіретіндігі белгілі. Ал, іс-әрекет белгілі бір кезеңде іске асады, орындалады. Қимылдың болу кезеңі
- 10. Енді бүгін қарасам, Айналам бақыт кең жатыр. Бірімен-бірі туысқан, Қол ұстасқан ел жатыр. Бұл сөйлемдердегі салғызды,
- 11. Міне, осы мысалдардан көргеніміздей іс-әрекеттің өту кезеңі мағынасы жағынан мынадай болуы мүмкін. Сөйлеп тұрған сәтте болып
- 12. Етістіктің шақтары есімше, көсемше тұлғалы етістік түбіріне -ды, -ді, -ты, -ті және –мақ, -мек, -бақ, -бек
- 13. 3.Дәптермен жұмыс. 122-жаттығу. Өлеңдегі етістіктерді теріп жазып, олардың қай шақты білдіретінін айтыңдар. Құстар қалай сайрайды?Тізбектеп жазып
- 14. Эверест Биіктігі 8848 м
- 15. Берілген сөзге шақ жұрнақтарын жалға. Ал, бер, жаз
- 16. Кең дала ақ көрпеге оранған болатын. Етістік қай шақта тұр?
- 17. Мүмкін бұл ниеті орындалып қалар. Етістік қай шақта тұр?
- 18. Оқушылар мұз айдынында шаңғы теуіп жүр. Етістікті тап. Қай шақта тұр?
- 19. «Шыңға өрлеу» ойыны. Шыңға шығар кезде әр түрлі аңдарға кездесеміз. Кедергіден өту үшін олардың бізге дайындаған
- 20. 5. Қорытынды
- 22. Скачать презентацию