Подання е-декларації – безумовна вимога антикорупційного законодавства

Слайд 2

Слайд 3

НАЗК: Подання е-декларації – безумовна вимога антикорупційного законодавства Національне агентство з

НАЗК: Подання е-декларації – безумовна вимога антикорупційного законодавства
Національне агентство з питань

запобігання корупції (НАЗК) звертає увагу суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, що  подання е-декларації – безумовна вимога антикорупційного законодавства. Умисне неподання декларацій передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність для усіх суб’єктів декларування.
Слайд 4

Слайд 5

НОВА ФОРМА ДЕКЛАРАЦІЇ МІСТИТЬ 16 РОЗДІЛІВ Електронна форма декларації, яку високопосадовці

НОВА ФОРМА ДЕКЛАРАЦІЇ МІСТИТЬ 16 РОЗДІЛІВ
Електронна форма декларації, яку високопосадовці почнуть

заповнювати з 15 серпня цього року, значно зручніша та більш повна за попередній паперовий варіант, хоча й налічує 16 розділів - проти існуючих 6-ти. Вона містить підказки, варіанти відповідей, що значно спростить процес заповнення і подання декларації. Ще одна зручна опція - заповнення е-декларації передбачає можливість збереження чернетки форми і використання раніше поданих декларацій для створення нових. Про це сьогодні повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції. В е-декларації залишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків тощо. З’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом.
Слайд 6

Суттєві зміни стосуються декларування предметів розкоші (цінного рухомого майна) – суб’єкти

Суттєві зміни стосуються декларування предметів розкоші (цінного рухомого майна) – суб’єкти

декларування повинні вказати всі речі, які коштують понад 100 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня звітного року (для декларацій за 2015 рік – це сума більше 121 800 гривень). Визначення членів сім’ї суб’єкта декларування не змінилося порівняно з попереднім Законом “Про засади запобігання і протидії корупції”. На початку форми декларації буде розміщений текст пам’ятки щодо її заповнення. Для подання декларації кожен суб’єкт декларування повинен зареєструватися в Реєстрі декларацій на веб-сайті НАЗК та пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису або BankID. Після цього суб’єкт декларування отримує доступ до свого персонального електронного «кабінету» в системі Реєстру декларацій. Отримати ЕЦП можна у центрах сертифікації ключів Мін’юсту або в інших акредитованих центрах. Для цього потрібно звернутися до відповідальної особи органу, в якому працює декларант.
Слайд 7

Структура е-декларації включає такі розділи: 1) Тип декларації та період; 2)

Структура е-декларації включає такі розділи: 1) Тип декларації та період; 2) Інформація про

суб’єкта декларування та інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування; 3) Об’єкти нерухомості; 4) Об’єкти незавершеного будівництва; 5) Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів); 6) Цінне рухоме майно - транспортні засоби; 7) Цінні папери; 8) Корпоративні права; 9) Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени йогосім’ї; 10) Нематеріальні активи; 11) Доходи; 12) Грошові активи; 13) Фінансові зобов'язання; 14) Видатки та правочини суб’єкта декларування; 15) Робота за сумісництвом суб’єкта декларування; 16) Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах.
Слайд 8

Відтепер декларант має змогу зберігати чернетки форми й використовувати раніше подані

Відтепер декларант має змогу зберігати чернетки форми й використовувати раніше подані

декларації для створення нових. А також заповнювати декларацію поступово, повертаючись до заповнення необмежену кількість разів протягом 60 днів, відведених Законом. 
Суб'єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до НАЗК лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації. Після цього терміну виправлення можливе лише з дозволу НАЗК і може також передбачати притягнення до відповідальності. 
Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21