Історія створення мила Підготував учень 11 класу Войтюк Дмитро

Слайд 2

Мило Розчинна у воді мийна речовина; як хімічний продукт являє собою

Мило

Розчинна у воді мийна речовина; як хімічний продукт являє собою відносно

складне з'єднання жирних кислот з лугами, а за своєю будовою відноситься до класу солей. Випускається в твердому стані, рідкому, а також у вигляді порошку і гранул.
Слайд 3

Історія Історичні джерела вказують на те, що мило виготовлялося ще в

Історія

Історичні джерела вказують на те, що мило виготовлялося ще в стародавньому Шумері

та у Вавілоні (близько 2800 р. до н. е.). Описи технології виготовлення мила знайдені в Месопотамії.Єгипетський папірус середини другого тисячоліття до нашої ери свідчить, що єгиптяни регулярно милися з використанням мила. Широко використовувались подібні мийні засоби і у Стародавньому Римі.
Тверде мило було винайдене у 1170 році.
Слайд 4

Легенда про мило Легенда свідчить, що латинське слово лат. sapo (мило)

Легенда про мило

Легенда свідчить, що латинське слово лат. sapo (мило) походить

від назви гори Сапо в древньому Римі, де відбувалися жертвоприношення богам.Тваринний жир, що виділяється при спалюванні жертви, накопичувався і змішувався з деревною золою багаття. Отримана маса змивалася дощем в глинистий ґрунт берега річки Тібр, де жителі прали білизну і, природно, спостережливість людини не упустила того факту, що завдяки цій суміші одяг відпирався набагато легше.
Слайд 5

Основні компоненти мила У хімічному відношенні основним компонентом твердого мила є

Основні компоненти мила

У хімічному відношенні основним компонентом твердого мила є суміш

розчинних солей вищих жирних кислот. Зазвичай це натрієві, рідше - калієві і амонієві солі таких кислот, як стеаринова, пальмітинова, міристинова, лауринова і олеїнова. Важливими якостями мила є: розчинність у воді, мийна здатність, мило повинно нормально стиратись (має бути невеликий розхід мила) і утворювати при цьому хорошу піну, не повинно розкисати і розпливатись.
Слайд 6

Технологія виготовлення Мило виготовляють кип'ятінням у воді жирів разом з такими

Технологія виготовлення

Мило виготовляють кип'ятінням у воді жирів разом з такими лугами,

як гідроксид натрію (каустична сода) і гідроксид калію. Жири виділяють з продуктів рослинного походження (бавовникова, пальмова або соєва олії), також тваринних продуктів, наприклад з свинячого сала, яловичого чи баранячого жиру або риб'ячого жиру. При кип'ятінні жирів разом з лугами утворюється гліцерин і солі жирних кислот (мило). Натрієві мила більш густі і, як правило, тверді; калійні мила більш м'які, або взагалі рідкі.
Подальший етап виготовлення включає очищення мила від залишку солей типу хлориду натрію і лугів типу гідроксиду натрію, а також від гліцерину.
До туалетних сортів мила додають барвники, ароматизатори, інертний наповнювач (каолін) та ін. Господарське мило містить невелику кількість надлишкового лугу.