Побутові хімікати

Содержание

Слайд 2

ВСТУП У побуті ми практично щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості

ВСТУП

У побуті ми практично щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості та

з хімічними процесами. Це прання білизни, миття посуду, доглядання за підлогою та меблями, застосування клею, а також готування їжі, умивання з милом, догляд за шкірою обличчя та інша особиста гігієна тощо. Потенційно токсичних хімічних речовин, які, проникаючи в організм, призводять до гострих отруєнь, сьогодні налічується понад 500.
Слайд 3

Побутові хімікати

Побутові хімікати

Слайд 4

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ Хімічні сполуки у побуті Синтетичні миючі засоби - нині

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Хімічні сполуки у побуті Синтетичні миючі засоби - нині це,

мабуть, найпопулярніші препарати побутової хімії, які зустрічаються найчастіше. Пральні порошки є детергентами, які одержують із сировини хімічної та нафтової промисловості. Сьогодні їх кількість сягає 80-85% усіх миючих засобів. Миючі засоби, які в більшості випадків, як уже зазначалося, містять синтетичні детергенти, повсюдно витісняють звичайне жирове мило у зв'язку з перевагами, які мають детергенти
Слайд 5

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Слайд 6

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ Сфера застосування миючих засобів дуже різноманітна - для прання

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Сфера застосування миючих засобів дуже різноманітна - для прання білизни,

миття посуду, стін, підлог, раковин, ванн, туалетів, чищення килимів і м'якої оббивки. При цьому необхідно суворо дотримуватися правил користування ними. Так, препарати, призначені для прання білизни, не слід застосовувати для миття посуду. Синтетичні миючі засоби випускають у вигляді порошків, рідин, паст. Леткі речовини з них звичайно не виділяються. Але при використовуванні пральних порошків деяка їх кількість потрапляє в повітря у вигляді пилу, який може подразнювати дихальні шляхи.
Слайд 7

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Слайд 8

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ У разі застосування рідких і пастоподібних препаратів подразнення дихальних

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

У разі застосування рідких і пастоподібних препаратів подразнення дихальних шляхів

не спостерігається, проте дуже великі концентрації або тривала дія детергентів у деяких навіть здорових людей можуть викликати ураження шкіри. Алергічні реакції можуть розвинутися при використовуванні прального порошку певної марки, тоді як інші ускладнень не викликають. У таких випадках краще не застосовувати постійно один і той же порошок, а використовувати засоби різних марок, вибрати з них такий, який не викликає подразнень.
Слайд 9

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Слайд 10

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ Лакофарбові засоби. До групи лакофарбових засобів входить багато різних

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Лакофарбові засоби. До групи лакофарбових засобів входить багато різних препаратів:

фарбувальні речовини (натуральні та штучні мінеральні пігменти; органічні пігменти),фарби, лаки (спиртні,целулоїдний), розчинники та розріджувачі. Самі фарбувальні речовини в більшості нешкідливі, але при приготуванні фарб їх розводять маслом, лаком, органічними розчинниками та іншими рідинами, які можуть містити такі небезпечні для здоров'я людини речовини, як ацетон, ксилол, толуол, бензол, уайт-спірит. Вони, як правило, дуже леткі, що збільшує небезпеку отруєння ними.
Слайд 11

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Слайд 12

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ Для дезінфекції застосовують хлорне вапно, лізол, розчин крезолу з

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

Для дезінфекції застосовують хлорне вапно, лізол, розчин крезолу з милом,

фенол, монохлорамін Б. Всі вони є токсичними, тому поводитися з ними треба обережно. При обробці слід уникати попадання цих речовин на шкіру, оскільки вони викликають подразнення.
Слайд 13

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ